Догори
Дати відгук

Відкриття: від викиду вуглецю люди подурнішають

2 хв на прочитання03 Січня 2020, 16:35
Поділитись:

Автор: Оксана Гунько

Вчені з Колорадського університету в Боулдері та Пенсильванського університету з’ясували як викиди вуглецю впливають на інтелект людини. Дослідження показало, що його концентрація негативно впливає не лише на клімат, а й на роботу мозку.

Belgian researcher Jeroen Schuermans holds a human brain at a psychiatric hospital in Duffel, Belgium, July 19, 2017.
Yves Herman/Reuters

Фахівці звертають увагу, якщо викиди вуглецю не знизяться, то його накопичення в атмосфері до кінця XXI століття призведе до того, що люди на 50% втратять здатність до стратегічного мислення.

Читайте також:Україна нарешті моніторитиме промислові викиди СО2

Під час експерименту команда замірювала вплив рівня CO2 у шкільному класі повного дітей на роботу мозку. За словами авторів дослідження, показники досить грубі, але вони показують як чистота повітря пов’язана з мисленням.

За розрахунками виявилось, якщо рівень викидів не знизиться, до здібність вирішувати складні завдання для офісних працівників та школярів знизиться вдвічі (на 50%), а для простих рішень — прогнозують зниження на 25 %. Вентиляція приміщень, наголошують вчені, вже не допоможе. Бо рівень концентрації викидів вуглецю в атмосфері може перевищити 900 частин на мільйон.

Читайте також:Найбільша енергокомпанія Індії відмовилася від технологій, що скорочують викиди

Ці дані перекликаються з дослідженням, яке нещодавно зробили дослідники з Університетського коледжу Лондона.

Читайте також:Ставчук: Податок на викиди має бути стимулом як для підприємств, так і для населення

Автори експерименту проаналіували 25 досліджень і зробили висновки, що забруднене повітря небезпечно для психіки людини: зростає ризики до самогубства та депресії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost