Відключення газу за борги: юрист розповів, чи законно це під час воєнного стану
Постачальники мають дотримуватися чітко встановленої процедури, а споживачі мають право на захист.

Існування боргів за комунальні послуги може призвести до їхнього відключення навіть в умовах війни. За словами юриста, компанія "Нафтогаз" або будь-який інший постачальник мають законне право припинити подачу газу споживачу, якщо він має прострочену заборгованість. Про це повідомив адвокат Юрій Айвазян, інформує видання Економічні новини.
Водночас, це можливо лише за умови суворого дотримання процедури, визначеної законодавством. Ключовим елементом є письмове попередження, яке боржник має отримати не менш ніж за 10 днів до дати можливого відключення.
У цьому повідомленні обов'язково мають бути вказані:
- точна сума заборгованості;
- правова основа для припинення газопостачання;
- конкретна дата, з якої подача газу може бути припинена.
Щоб уникнути відключення, у споживача є два шляхи. Протягом цих 10 днів він може або повністю сплатити вказаний борг, або звернутися до постачальника для укладення договору про реструктуризацію заборгованості. Якщо споживач уклав такий договір і дотримується його умов, припиняти газопостачання заборонено.
Юрій Айвазян також наголосив, що у разі незаконного відключення, коли процедуру було порушено, споживач має кілька інструментів для захисту своїх прав. Можна подати скаргу до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), звернутися до уповноваженого з прав споживачів, органу місцевого самоврядування або ж подати позов до суду.
Більше новин читайте на GreenPost.







