- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Від зниження «зелених» тарифів держава втрачатиме до 300 млн євро щороку – експерт
Від зниження «зелених» тарифів держава втрачатиме до 300 млн євро щороку – експерт
Зниження "зелених" тарифів фінансово не вигідне державі, оскільки надходження від податків знижуються. Про це заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний, пише Eco Town.
"Зниження "зелених" тарифів на 15% може призвести до недоотримання бюджетом податкових надходжень в розмірі 250-300 млн євро щороку", - заявив Тинний.
Було відмічено, що податкові надходження від галузі відновлюваної енергетики в 2019 році склали близько 20 млрд грн. При цьому загальна сума податкових відрахувань від сектору співмірна з сумою дотацій на вугільну промисловість за аналогічний період і перевищує 90 млрд грн.
Тому, на думку Тинного, зниження "зелених" тарифів не вирішить існуючих проблем на ринку електричної енергії.
“Через ручне регулювання ринку електричної енергії, гроші, сплачені споживачами, не доходять до генерації, а здебільшого залишаються у трейдингових компаній. Крім того, через корупційні схеми на ринку електроенергії збитки держави за підсумками 2019 року склали не менше 4 млрд грн", - заявив Тинний.
"Криза в енергетичному секторі поглиблюється, але не приймається жодних необхідних рішень, щоб стабілізувати ситуацію на ринку", - резюмував він.
Нагадаємо, одна з основних енергетичних ініціатив уряду полягає в тому, що він хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.
Не дивлячись на те, що Буславець заявила, що перемовини з інвесторами вже завершено, компромісу досягти так і не вдалося й інвестори відмовляються підписувати запропонований урядом меморандум. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.