Догори
Дати відгук

Ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс - Мінсоцполітики

Наразі Верховна Рада України в першому читанні вже підтримала важливий проєкт Закону щодо роботи з постраждалими від насильств

3 хв на прочитання26 Травня 2024, 13:45
 Ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс Ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс
Поділитись:

Від початку 2022 року ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс. Основною причиною росту таких ризиків експерти називають повномасштабне вторгнення росії, збідніння населення, а також той факт, що велика кількість українців вимушено переїхала закордон. Після адаптивного періоду, українці закордоном почали шукати роботу, що нерідко виявляється пасткою. Про це йдеться у пресрелізі Мінсоцполітики. 

Щоб запобігти цьому явищу, Міністерство соціальної політики активно співпрацює з міжнародними організаціями та партнерами, які не лише інформують українців за кордоном про ризики потрапляння в такі ситуації, але й можуть надати першу допомогу чи консультації. Своєю чергою Міністерство соціальної політики продовжує надавати допомогу та підтримку тим, хто вже опинився в ситуації торгівлі людьми, а також проводить превентивні заходи, щоб люди були обізнані про такі загрози. 

Про протидію торгівлі людьми та заходи, які проводить Україна, йшлося під час моніторингового візиту експертів із заходів стосовно протидії торгівлі людьми (GRETA), які протягом трьох днів присутні у Києві та Львові. 

У 2023 році найбільше українці постраждали від: використання у збройних конфліктах - 55 випадків, трудової експлуатації - 22 випадки, сексуальної експлуатації - 11 випадків, залучення у злочинну діяльність - 17 випадків. Також зафіксовано два факти продажу дітей та один факт примусу до жебракування. 

Заступниця міністра Уляна Токарєва сказала, що з початку повномасштабного вторгнення росії, Міністерство соціальної політики ініціювало та розробило частину змін до законодавства аби врахувати всі виклики війни. Це також стосувалось і питань насильства, пов’язаного з війною та торгівлі людьми. 

Наразі Верховна Рада України в першому читанні вже підтримала важливий проєкт Закону щодо роботи з постраждалими від насильства, в тому числі і пов’язаного з війною, який регулює роботу надавачів послуг та розширює мережу допомоги таким категоріям населення. 

“Важливим завданням для Міністерства було, щоб у державному бюджеті України була обов’язково закладена стаття допомоги для постраждалим від насильства, в тому числі, пов’язаного з війною та торгівлею людьми”, - сказала вона. 

Наразі з державного бюджету профінансовано 841,1 тис. грн. для виплати одноразової матеріальної допомоги 106 особам, яким встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми у 2023 році та 47 особам, які отримали статус постраждалих у 2024 році.

Варто зазначити, що Міністерство соціальної політики вже тривалий час співпрацює з GRETA. Наразі, разом з іншими органами державної влади проходить оцінку в рамках 3-го раунду імплементації Конвенції Ради Європи про протидію торгівлі людьми. Тематичний фокус: доступ до правосуддя та ефективні засоби правового захисту для осіб, які постраждали від торгівлі людьми

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Шкідливі продукти Сніданок Правильне харчування
8 овочів, які можуть нашкодити вранці
1 хв на прочитання3 години тому
Для чого використовують олію бузку
Для чого використовують олію бузку сучасні травинки
1 хв на прочитання4 години тому
Де в Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюнових виробів
Фото з відкритих джерел
Кожен громадянин має право на безпечне бездимне середовище - Держпродспоживслужба нагадує про права
2 хв на прочитанняВчора
Зміни щодо контролю за нехарчовою продукцією
Вступили в дію нові зміни щодо контролю за нехарчовою продукцією та нові штрафи
2 хв на прочитанняВчора
Те, що людина переїдає чи зривається з дієти, не обов'язково є ознакою розладу харчової поведінки — експерт
3 хв на прочитанняВчора
Туристи привезли до Європи небезпечну хворобу з курортів Єгипту, Гваделупи та Мартініки
2 хв на прочитанняВчора
Лікарі інституту трансплантології ім.Шалімова провели успішну пересадку нирок двом жінкам
1 хв на прочитанняВчора
Розумова робота, оливкова олія та котики: науковці з’ясували, як поліпшити роботу мозку
2 хв на прочитанняВчора