Великдень: про що варто знати у цю особливу неділю
Великдень вважають одним із найважливіших свят у році.
Сьогодні християни східного обряду відзначають найвеличніше свято – Світле Христове Воскресіння, або Великдень.
Великдень, а саме так здавна називали українці цю особливу неділю року, є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року і приурочене Воскресінню Ісуса Христа
Пасха, Паска чи Великдень
Великдень вважають одним із найважливіших свят у році. В Україні почали святкувати Воскресіння Христове ще наприкінці першого тисячоліття – відколи запровадили християнство.
У більшості словників української мови за Воскресінням Христовим закріплена назва "Великдень", тобто "Великий день". "Воскресіння Христове" – більш церковний варіант; цю назву також використовують у урочистому стилі та в художніх творах.
Мовознавець Олександр Авраменко вказує, що у словнику української мови Бориса Грінченка немає слова "ПасХа" на позначення Великодня. Той же Авраменко каже, що "Пасха" означає "Пейсах", "Песах" – а це іудейське свято. Але, як зазначає літератор та кандидат філологічних наук Роман Дубровський, в інших словниках слово "Пасха" таки є. Що важливо, прописане слово "Пасха" на позначення Великодня і в Академічному тлумачному словнику української мови.
В окремих регіонах України Великдень ще називають "Паскою". Поширений цей варіант у розмовній мові. Все ж "паскою" українці звикли називати великодній хліб. Тому для означення свята краще вживати вищезгадані назви.
ЩО ЗАБОРОНЕНО РОБИТИ :
- працювати та займатися домашніми справами;
- виносити сміття після заходу сонця;
- підстригати чи фарбувати волосся;
- довго спати;
- вінчатися та виходити заміж;
- лінуватися;
- лихословити, лаятися, пліткувати;
- їздити на кладовище та поминати померлих.
Цьогоріч Україна святкую Великдень в умовах воєнного часу.
Зі святом!
Раніше ми писали: Великдень, Пасха, Христове Воскресіння: прикмети та обряди на благополуччя