Ведуть до суїцидальних думок та агресії: шокуюче дослідження про те, як смартфони калічать дитячу психіку
Діти до 13 років у зоні ризику.

Нове глобальне дослідження виявило тривожний зв’язок між використанням смартфонів дітьми віком до 13 років та підвищеним ризиком суїцидальних думок, низькою самооцінкою й відчуженням від реальності. Результати дослідження викликали заклики до урядів регулювати доступ до смартфонів для молодших вікових груп, подібно до алкоголю та тютюну. Про це повідомляє Euronews.
Основні висновки дослідження
Дослідження, проведене некомерційною організацією Sapien Labs, проаналізувало дані про психічне здоров’я 100 000 молодих людей віком від 18 до 24 років. Згідно з отриманими даними діти, що почали користуватися смартфонами до 13 років, частіше мали суїцидальні думки, проблеми з емоційною регуляцією, низьку самооцінку, проявляли агресію та відчуженість від реальності.
Дівчата виявилися більш вразливими до негативного впливу смартфонів, аніж хлопці: 9,5 % респонденток вважалися «такими, що мають проблеми» з психічним здоров’ям, порівняно із 7 % респондентів незалежно від країни походження.
Використання смартфонів у ранньому віці також може призвести до порушення сну, кібербулінгу та погіршення сімейних стосунків.
«Показники психічного здоров’я» погіршувалися тим більше, чим раніше дитина отримувала доступ до смартфона. Наприклад, показник дитини, котра отримала телефон у 13 років, дорівнював 1 порівняно з 30 балами тих, хто отримав телефон у 5 років.
Заклики до регулювання й обмежень
Провідна авторка дослідження Тара Тіагараджан підкреслила необхідність обмеження доступу до смартфонів для осіб молодших 13 років та його регулювання державними органами, як це робиться з алкоголем і тютюном. Вона також наголосила на важливості обмежень для соціальних медіа-платформ, обов’язкового впровадження цифрової грамотності та посилення корпоративної відповідальності.
«Мене спочатку здивували настільки сильні результати. Проте, якщо добре обміркувати, стає зрозуміло, що юний розум, що розвивається, вразливіший до онлайн-середовища через свою несформованість і відсутність життєвого досвіду», — зазначила Тіагараджан.
Європейські країни вже вживають заходів
Багато європейських країн уже впроваджують або розглядають обмеження на використання мобільних телефонів у школах. Часткові чи повні заборони діють у Франції, Нідерландах, Великій Британії, Італії, Угорщині, Іспанії, Ірландії, Швеції, Бельгії, Греції, Латвії, Люксембурзі та Фінляндії. Деякі з них, як-от Франція, Нідерланди, Італія, Люксембург та окремі іспанські регіони, запровадили повну заборону на використання мобільних телефонів протягом усього шкільного дня.
Окрім того, міністр штучного інтелекту Франції запропонував загальноєвропейську заборону на використання соціальних медіа для осіб молодших 15 років. Законодавчі акти ЄС, такі як Закон про цифрові послуги, Директива про аудіовізуальні медіа-послуги та Загальний регламент про захист даних, уже містять положення щодо захисту дітей від шкідливого контенту та їхніх даних. Минулого місяця законодавці ЄС проголосували за криміналізацію зображень сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою ШІ, онлайн-грумінгу, прямих трансляцій, сексторції та злочинів, пов’язаних із віком згоди.
Більше новин читайте на GreenPost.







