Вчені з'ясували, до чого призводить звернення до лікаря Google

24.02.2020
Звернення людей до інтернету з метою самодіагностики призводить до вкрай негативних наслідків. Такі висновки отримали дослідники і з університету Кельна, передає GreenPost із посиланням на видання Focus.
"46% німців роблять це, і, можливо, ви зробили це: досліджували в інтернеті проблеми зі здоров'ям. Приклад: у вас часто сіпаються, і ви починаєте турбуватися. Але потім шок: за даними Google, це може бути інсульт. Спалахує паніка. Це дійсно так? Це перший крок до іпохондрії", - йдеться у публікації.
За даними дослідження, для розвитку іпохондрії треба не дуже багато. Так, у ході експерименту 80 учасників віком 23 років і старше протягом п'яти хвилин шукали особисті симптоми хвороб у Google. Потім всі учасники заявили, що після того, як знаходили результати пошуків, то стали більше турбуватися про стан власного здоров'я.
Це виявилося вірним і після перегляду веб-ресурсів, що дають "панічну" інформацію, і тих, що надавали помірні відомості про клінічну картину різноманітних захворювань.
"І хоча в цій віковій групі ризик розвитку тривожного розладу, тобто іпохондрії - низький, розслідування показує, що онлайн пошук симптомів робить негативний вплив на психіку. Звичка використовувати Google, а не йти до лікаря, призводить до іпохондрії в майбутньому", - зазначає автор дослідження Олександр Герлах.
Як раніше повідомляв GreenPost, у 10 країнах вже зафіксовані випадки неефективного самолікування гонореї так званими препаратами "останньої надії" - III покоління антибіотиків цефалоспоринів.







