Вченим вдалося сфотографувати зграю вугрів, який живе на глибині 3000 метрів. Дослідники використовували приманку, щоб засікти 115 особин виду Ilyophis arx. Науковці кинули кілограм макрелі перед камерою, знімаючи дві хвилини включеної та вісім хвилин виключеною, щоб дати рибі відпочити від світла. При цьому дослідники відзначають, що цей вид дуже рідкісний і в неволі їх мешкає близько 10 примірників. Опубліковане фото демонструє найбільшу кількість глибоководних риб, коли-небудь бачених на дні бездонного океану. Вони були зняті прямо біля міжнародної точки видобутку корисних копалин. Повідомляє Science Alert.
"Наші спостереження дійсно здивували нас. Ми ніколи не бачили повідомлень про таку велику кількість риби в малонаселених районах, обмежених в їжі глибоководних районах", - каже біолог-океанограф Астрід Лейтнер, яка працювала над дослідженнями в Університеті Гаваї в Маноа.
Зона Кларіон-Клиппертон (CCZ) - це величезний простір морського дна, що тягнеться від Гаваїв майже до Мексики, і воно містить деякі з найбільш рідкісних і найбільш цінних металів і елементів на нашій планеті.
Науковці дослідили підводні пагорби, щоб вивчити підводний світ цього регіону. Як виявилося, на всіх них вчені зафіксували великі зграї вугрів, що приходять на годівлю. При цьому вже на 4000 метрів під водою вченим не вдалося знайти ні одного представника сімейства.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як винахідник Ілон Маск став другою найбагатшою людиною світу (відео).