Дослідження, яке провели дослідники з Готенбурзького університету (Швеція), показало, що як помірні, так і більш виснажливі фізичні вправи полегшують симптоми тривоги та депресії. Навіть якщо розлади є хронічними. Про це пише Gothenburg university
Вони провели експеримент:
Вчені визначили ступінь тяжкості симптомів кожного добровольця і потім випадково розділили їх у групи середнього або інтенсивного фізичного навантаження.
Групі контролю надали стандартні рекомендації щодо переваг фізичної активності.
Регулярна фізична активність допомогла всім учасникам експерименту почуватися набагато краще за 3 місяці. Вчені встановили: чим інтенсивніше займатися, тим краще результати корекції хронічної тривожності можна отримати.
Тренування проводилися тричі на тиждень по годині. Вони включали як кардіотренування, так і силові навантаження. Відмінності були лише у ступені інтенсивності занять.
Учасники групи помірної інтенсивності показали зниження симптомів тривожності приблизно в 3,5 рази, а добровольці з інтенсивними фізичними навантаженнями – майже в 5 разів.
Із попередніх досліджень вчені знали, що фізичне навантаження позитивно позначається на стані людей із депресією. Тепер вони отримали перше підтвердження аналогічного взаємозв'язку для корекції тривожності.
Нагадаємо, що зацикленість на оцінках у школі негативно впливає на дитячу психіку.