Манну кашу можна варити на воді, молоці або на їхній суміші. Каша на воді багатьом може здатися прісною. Манна каша на молоці більш поживна, смачна та ароматна. Якщо віддаєте перевагу менш наваристому варіанту, можна розбавити молоко водою.
Нині часто говорять про марність і навіть шкоду смачної страви. Проте, особливо корисна манка для органів травлення:
Манну кашу рекомендується давати перед сном неспокійним дітям, які часто прокидаються вночі. Страва наситить організм, чим забезпечить міцний сон. Смачна каша на сніданок надає сил для активних ігор протягом дня.
Дорослій людині смачна їжа допомагає позбутися втоми, набрати вагу при виснаженні, покращує розумову та фізичну працездатність.
В залежності від густоти, вибирають пропорції крупи та рідини. Оптимальний варіант – 1 столова ложка без гірки на 1 склянку рідини.
Якщо хочете рідшу кашу, беріть менше манки. І навпаки.
Багато хто засипає манку в кипляче молоко. Однак таким чином не кожен зможе з першого разу досягти ідеального результату.
Тому краще залити крупу холодною рідиною та залишити на 10-15 хвилин. Крупиці набрякнуть і не будуть склеюватися.
Влийте в каструлю молоко та воду, всипте манну крупу. Коли манка набрякне, перемішайте її, щоб вона не осіла на дно. Поставте каструлю на невеликий вогонь і додайте цукор і сіль.
Доведіть кашу до кипіння, періодично помішуючи. Потім варіть кашу ще 3-4 хвилини. Після закипання її потрібно мішати безперервно!
У готову страву додайте вершкове масло. Щіпка кориці або ваніліну додасть манній каші особливого аромату. Смакує манна каша з варенням, горіхами, сухими або свіжими фруктами.
Вибирайте каструлю з товстим дном. Перш ніж вливати воду або молоко, сполосніть її холодною водою.
Якщо каша вийшла рідка, не переварюйте її, а зніміть з вогню, оберніть рушником і дайте настоятися 20-30 хвилин.
Якщо перед тим, як варити манну кашу на воді, підсмажити суху крупу на сковороді до появи приємного горіхового запаху, отримаєте неймовірно чудовий гарнір для других страв.