- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- В усіх лікарнях Києва тести на COVID-19 робитимуть за годину
В усіх лікарнях Києва тести на COVID-19 робитимуть за годину
Це пообіцяла голова Департаменту охорони здоров'я КМДА
Наскільки завантажені лікарні столиці хворими на коронавірус розповіла директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург. Повідомляє Укрінформ.
"На 40 відсотків завантажені дорослі, а якщо ми говоримо про дитячі родопомічні, то десь на 22 відсотки. Тому що у нас, дякуючи Богу, вагітних із COVID-19 дуже мало – мабуть, не більше десяти за весь період часу", - повідомила чиновниця.
Також вона розповіла, як в Києві готуються до другої хвилі епідемії.
"Ми розуміємо те, що перша задача – це максимально тестувати киян. Попри те, що Київ має один із найкращих показників тестування (при вимогах МОЗ до виходу з карантину 12 тестувань на 100 тисяч населення – показник Києва в середньому 40-50), я б не хотіла заспокоюватися. Найближчим часом буде придбано ще 10 одиниць ПЛР-обладнання, яке допоможе тестувати в такому режимі, коли для одного пацієнта впродовж години матимемо результати. Таке обладнання вже стоїть в Олександрівській, у 4-й лікарні, але ми підсилимо й інші опорні лікарні", - пообіцяла Гінзбург.
За її словами, разом із Держспоживслужбою, затверджені паспорти перепрофілювання, якщо буде друга хвиля, третя хвиля епідемії – під це будуть ліжка. За кошти резервного фонду м. Києва придбано обладнання приблизно на 60 мільйонів гривень, закуплено ліки, які застосовують для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Йдеться про 17 найменувань медичних препаратів. На їх закупівлю місто виділило 101 мільйон гривень.Також вона розповіла, що зважаючи на те, що з 1 квітня медикаменти лікарні закуповують за кошти, отримані з НСЗУ – ця неабияка допомога місцевого бюджету дозволяє забезпечувати лікування хворих на COVID-19, які лікуються стаціонарно необхідними медикаментами безкоштовно.
"Також у нас є обов’язкова вимога до керівників закладів: вони формують бригади вже з усіх спеціалістів. Лікарі різних спеціальностей проходять навчання, щоб бути готовими в разі необхідності працювати в умовах інфекційного госпіталю. Дякуючи волонтерам, небайдужим людям, відремонтовано близько 30 апаратів ШВЛ і благодійно передано в наші лікувальні заклади 23 апарати," - розповіла директорка департаменту.
За її словами, не ШВЛ визначають успіх лікування.Київ не є винятком зі світової статистики, яка свідчить, що дуже невеликий відсоток хворих «знімають» з апаратів. Тому завдання медиків – не довести ситуацію до підключення ШВЛ.
"І наші київські лікарі з цим добре пораються. Зазвичай на добу одночасно у всіх лікарнях на апаратах перебуває 1-3 людини. Інших вдається не доводити до цього крайнього заходу. Тож іще раз наголошую: тяжких пацієнтів з COVID-19 рятують не апарати штучної вентиляції легень, а лікарі", - пояснила Гінзбург.
Нагадаємо, епідемічні показники COVID-19 у регіонах погіршуються.