Догори
Дати відгук

В "Укренерго" назвали умову подальшого розвитку зеленої енергетики

Збільшення частки альтернативної енергетики в енергосистемі Україні можливо лише за умови побудови високоманеврових потужностей

2 хв на прочитання11 Березня 2020, 12:32
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Збільшення частки альтернативної енергетики в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні можливо лише за умови побудови високоманеврових потужностей в енергосистемі.

Про це заявив в.о. голови правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час публічного обговорення на тему: "Природний газ: перехідне паливо між викопними ресурсами та ВДЕ", передає GreenPost із посиланням на повідомлення НЕК "Укрненерго" у соцмережі.

Розвиток виробництва електроенергії з відновлюваних джерел вимагає від енергосистеми набагато більшої гнучкості, якої можна досягнути спорудженням високоманеврової генерації – коли спад роботи блоків вітрових та сонячних електростанцій (вночі або під час зменшення вітру) компенсується включенням блоків теплових електростанцій.

"Саме тому "Укренерго" розраховує, що вже з початку 2025 р. в енергосистемі з'явиться щонайменше 2 ГВт маневрових потужностей, якими можуть бути пікові газові електростанції. Споживання газу даними електростанціями може становити 0,5-0,7 млрд м3 газу на рік.

Це порівняно невелике додаткове споживання газу, але воно може суттєво покращити можливості балансування нашої енергосистеми", - заявив В.Кудрицький.

За розрахунками "Укренерго", такі електростанції повинні бути здатними не менше 6-8 разів протягом доби забезпечити пуск та зупинку з часом виходу на номінальну потужність не більше 15 хв. і діапазоном регулювання (маневреною здатністю) від 10 до 100% від встановленої потужності, що набагато більше, ніж в наявної теплової генерації.

Як повідомляв GreenPost, міністерство енергетики та захисту довкілля оцінює потребу в ресурсах для теплової генерації, необхідну для маневрування в енергосистемі України після втілення концепції "зеленого переходу" - в 1-1,5 млрд м3 природного газу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost