Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Як керувати енергосистемою після зеленого переходу: варіант від влади

Теплова генерація електроенергії в Україні збережеться в обсязі, необхідному для маневрування потужністю в об’єднаної енергосистемі

1 хв на прочитання10 Березня 2020, 11:55 105
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Теплова генерація електроенергії в Україні збережеться в обсязі, необхідному для маневрування потужністю в об’єднаної енергосистемі.  Про це заявив заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олександр Масліченко під час виступу на засіданні "круглого столу", повідомляє GreenPost.

Він нагадав, що відповідно до концепції "Зеленого переходу", у 2050 р. значна частка генерації електроенергії в Україні має припадати на відновлювані джерела, атомну енергетику, біогаз.

"Але маневрові потужності, які будуть балансувати систему, там ми прогнозуємо потреби 1-1,5 млрд м3 газу", - зазначив О.Масліченко.

При цьому, на думку заступника міністра, спостерігатиметься тенденція із поступового закриття до 2050 р. вугільних ТЕС – які також виробляють електроенергію на маневрових блоках.

GreenPost нагадує, що раніше новий прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд за його керівництва не планує закривати всі вугільні шахти.

"Якщо шахта є перспективною, якщо є можливість добувати українське вугілля для українських станцій, ми взагалі не ведемо мову про закриття. Є 33 державні шахти. Є природно перспективні, є природно неперспективні, які працюють 50-60 років", - зазначив він.

Д.Шмигаль долав, що шахти, де виробіток добігає кінця, закриватимуться природним чином. Таких шахт наразі небагато, але їх кількість з часом збільшуватиметься, пояснив він.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.