Догори
Дати відгук

В Україну прийшов грип, агресивніший за COVID-19, людина буквально згоряє за кілька днів — Голубовська

Які препарати варто мати вдома, коли почався новий епідсезон.

2 хв на прочитання24 Грудня 2022, 12:46
Поділитись:

Активність грипу продовжує зростати на території європейського регіону, причому ця активність почалася раніше, ніж у сезонах, що передували пандемії COVID-19. 27 країн повідомляють про інтенсивність поширення від середньої до украй високої. Про це розповідає головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська.

Вона зазначає, що найнеприємніше — переважання вірусів типу А (найагресивніші) у відділеннях інтенсивної терапії й у рамках епіднагляду над важкими гострими інфекціями з недостатнім розвитком респіраторного дистрес-синдрому. Серед 126 випадків таких інфекцій у 17 % виявлено віруси A(H3), а у 57 % — A(H1)pdm09. І частка інфекцій, спричинених вірусами типу А, продовжує зростати, причому переважно за рахунок країн східної частини європейського регіону, включаючи Україну.

«Все це дуже серйозно. На відміну від COVID-19, грип не дає часу на довгі роздуми, людина буквально згоряє за кілька днів (до тижня). Особливо швидко такі неприємності трапляються саме за інфікування вірусами типу A(H1)pdm09. Мені завжди неймовірно прикро, коли пацієнти помирають від абсолютно упереджуваних станів. Єдине, що треба завжди пам'ятати — це часовий фактор: при пізньому призначенні навіть ефективних лікарських засобів пуття мало, настають незворотні зміни та виснаження захисних сил організму», — наголошує Голубовська.

Вона радить за можливості вакцинуватися, особливо людям із груп ризику, для швидкої діагностики використовувати експрес-тести та запасатися протигрипозними препаратами — такими як озельтамівір, балаксивір). Інфекціоніст рекомендує мати ці препарати вдома, «особливо з огляду на наші реалії», тим більше що вони найефективніші, якщо їх приймати у перші 48 годин від дебюту клінічних симптомів.

Голубовська підкреслює, що грип вимагає до себе особливої уваги.

«Не перестаю захоплюватися цим захворюванням: майже сторічна історія спостереження, світова система моніторингу, наявність специфічної (!) терапії та профілактики, нарешті, у чомусь безтурботно-насмішливе ставлення у суспільстві — і колосальні безпрецедентні жертви в історії, маса діагностичних помилок і ті втрати, які залишаються в пам'яті лікарів на все життя», — говорить інфекціоніст.

Нагадаємо також, що протягом тижня після діагностованого грипу ризик отримати серцевий напад збільшується у шість разів — лікарі.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Чому Росія не потрапила до нового списку тарифів Трампа? Фото: Brendan Smialowski/AFP via Getty
Чому Росія відсутня у новому списку Трампа, незважаючи на напружені відносини
2 хв на прочитаннягодина тому
Отруєння в Чорному морі: тривожний Всесвітній день водних тварин в Україні
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Як мити овочі та фрукти, щоб позбутися «хімії»: інструкція з секретами
5 хв на прочитання4 години тому
Варіанти оформлення декоративного ставка: як створити унікальний водний куточок у саду
5 хв на прочитання9 годин тому
На Полтавщині відновлюють ліс після масштабної пожежі
1 хв на прочитанняВчора
YASNO роз'яснило ситуацію з відключеннями електроенергії боржникам
1 хв на прочитанняВчора
В Одесі порахують дерева в Приморському районі за мільйон гривень
1 хв на прочитанняВчора