В Україні зафіксували нові випадки смертельно небезпечної хвороби: подробиці
Від ботулізму з початку року загинули вже двоє чоловіків.
За перші три місяці нового року в Україні стало відомо про 12 випадків захворювання на небезпечну недугу — ботулізм. Двоє людей померли, повідомили у пресслужбі Асоціації рибалок України.
Зіпсованими продуктами люди отруїлися в Кіровоградській, Одеській, Львівській, Київській, Черкаській і Волинській областях.
На Хмельниччині чоловік помер від ботулізму після того, як скуштував консервовані вдома гриби. А в Одесі українець відчув себе зле після того, як придбав на стихійному ринку смаколик до пива — в'яленого товстолобика. На жаль, врятувати одесита не вдалося.
«На сьогодні серйозно ослаблений фітосанітарний контроль за виробництвом харчових продуктів. Риба, виловлена незаконно, переробляється нелегально. У нас у країні приблизно 15 великих офіційних підприємств, які переробляють рибу. Вся інша риба сушиться та в'ялиться на подвір'ях приватних підприємців поряд із місцями утримання курей і свиней. Тому говорити про належний санітарний контроль її якості не доводиться», — коментує ситуацію голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
Голова Асоціації рибалок додає, що Україна — це єдина країна в Європі, де покупець не може отримати правдиву інформацію про походження риби або рибного продукту. Тому тіньовий рибний ринок із кожним роком стає дедалі більшим.
Що таке ботулізм?
Це отруєння ботуліновим токсином, який накопичується у зіпсованих продуктах. Під час консервування в домашніх умовах м'яса, риби або грибів, а також погано вимитих овочів у місткості може потрапити бактерія Clostridium botulinum. Далі в герметичних умовах і за кімнатної температури бактерія виробляє токсин, який викликає ботулізм. Його смертельна доза для людини становить лише 0,3 мкг.
Симптоми ботулізму
Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 годин після вживання зараженої їжі. Але можуть проявитися вже через дві години, якщо до організму потрапило багато токсину.
Отруєна людина скаржиться на:
- порушення зору: з'являється сітка або туман, предмети двояться;
- сильно виражену сухість у роті, спрагу, розлад ковтання, важко говорити (голос стає гугнявим, тихим або зовсім пропадає);
- підвищену стомлюваність, запаморочення, м'язову слабкість;
- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, пронос, блювота, пізніше — здуття живота, запор);
- ураження м'язів шиї та кінцівок.
Щоб уберегтися від ботулізму необхідно ретельно вибирати продукти або відмовитися від:
- в'яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- м'ясних і грибних консервів домашнього виробництва;
- продуктів, у транспортуванні та належній якості яких ви сумніваєтесь.
Як стало відомо раніше, в Києві зафіксовано випадок ботулізму. Йдеться про киянина, який, за попередньою інформацією, споживав рибу, яку придбав у магазинах ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» у Деснянському районі Києва.