Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • В Україні з'явився новий телескоп, який дозволить відкривати зірки та планети (фото, відео)

В Україні з'явився новий телескоп, який дозволить відкривати зірки та планети (фото, відео)

Найперше, що вчені планують це створити радари та станцію керування для дослідження космічного сміття

1 хв на прочитання15 Грудня 2020, 21:59
Поділитись:

У Золочеві, що на Львівщині, ввели в експлуатацію радіотелескоп РТ-32, який дозволяє Україні досліджувати космос. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

“За оцінками фахівців, це один із найкращих радіотелескопів на території України та Східної Європи. Адже після анексії Криму у 2014 році Україна втратила парк космічних антен у Євпаторії. Однак спеціалістам вдалося відновили роботу Центру далекого космічного зв’язку в державі”, - повідомили вчені.

Зазначається, дзеркало у телескопі японського виробництва, все інше, що модернізували, виготовлене в Україні.

“Його завдання – вирішення фундаментальних задач астрофізики… Зараз для прикладних космічних досліджень важливо використання GPS-технологій, супутникових навігаційних систем для повсякденного життя”, - сказала вчена-астрофізик Любов Янків-Вітковська.

Повідомляється, що за допомогою таких телескопів виявляють і досліджують дуже далекі об’єкти, квазари, що допоможе вивчати невідомі об’єкти у Всесвіті. Окрім того, телескоп дає можливість моніторити космічний простір і управляти супутниками, які використовуються для цивільних задач.

“Наразі плануємо з КТНА-200 створити радари та станцію керування для дослідження космічного сміття, для використання у космічних місіях. Зараз є програми дослідження Місяця, Марса, інші міжнародні програми. Її ще можна і потрібно використовувати, технологічно це складні речі і потребують не лише грошових ресурсів, але й людських”, - додав начальник Центру космічних досліджень Віктор Ожінський.   

Нагадаємо, науковці знайшли другу Землю — на ній може існувати життя.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко