Догори
Дати відгук

Науковці знайшли другу Землю — на ній може існувати життя

Вчені розповіли, що на цій планеті помаранчеві океани

2 хв на прочитання15 Грудня 2020, 06:55
Поділитись:

Астрономи NASA відкрили планету, яка схожа на Землю. Причому вона знаходиться в "зоні життя" своєї зірки. Тобто умови на поверхні цієї планети можуть бути близькі до умов на Землі та будуть забезпечувати існування води в рідкій фазі. Повідомляє Express.

Таке відкриття було зроблено за допомогою космічного старого телескопа "Кеплер". Пристрій спеціально розробили для пошуку планет, схожих за параметрами із Землею, що обертаються навколо інших зірок. За допомогою фотометра Кеплер відстежував яскравість приблизно 150 тисяч зірок.

Коли ж дані були передані на Землю і досліджені вченими, вони виявили щось незвичайне.

"Ми аналізуємо всі дані, і Тому Барклай бігає по офісах і каже: "Ви бачили цю планету?" Це те, що ми шукали. Вона розміром з Землю і знаходиться в "зоні життя" своєї зірки — всі були надзвичайно схвильовані", - розповідає астрофізик Джессі Крістіансен.

Планета була знайдена всередині зони навколо зірки, де температура є відповідною — не дуже гарячою і не дуже холодною — для існування рідкої води на планеті.

Планета отримала назву Kepler-186f. Вона стала першим прикладом планети розміром із Землю, що знаходиться в зоні проживання. Але є й суттєва різниця між цією і нашої планетами.

"Зірка, навколо якої вона обертається, — це карлик M, так що вона становить лише половину розміру Сонця, вона менше, червоніше і крутіше. Світло зірки досить червоне, тому океани будуть виглядати помаранчевими. Рослинність може дуже добре рости, тому що тут набагато більше світла. Ймовірно, вона старше нашої зірки й Землі, а це значить, що життя могло б бути більш розвиненим, ніж ми — якби там було життя", - пояснює вчений-планетолог Сара Сігер.

На жаль Kepler-186f знаходиться занадто далеко від нашої планети — на відстані майже 582 світлових роки.

Нагадаємо, науковці розповіли, де вперше за 8 століть на Землі можна буде побачити "Віфліємську" зірку (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.