Догори
Дати відгук

В Україні з батьків хворих дітей деруть гроші за неефективну дельфінотерапію

Вчені спростували користь дельфінотерапії та проти експлуатації тварин

2 хв на прочитання27 Серпня 2020, 18:44
Поділитись:

Дельфінарії все гучніше розповідають про "лікувальні сеанси" з тваринами. Метод лікування, який нібито допомагає внормувати емоційний стан людини, краще концентрувати увагу та зняти напруження. Поки дослідники намагаються довести недієвість цієї терапії, дельфінарії розгортають щоразу ширшу рекламну кампанію та кричать з телеекранів, радіо та соцмереж про блискавичні результати. А "статистика" оздоровлення на різних форумах подекуди показує 90% ефективність. Повідомляє LifeStyle 24.

Дельфінотерапія стала магнітом для розчарованих батьків, діти яких страждають від аутизму, синдрому Дауна, епілепсії, церебрального паралічу та інших захворювань. Матері та татусі готові платити за все, тільки б стан здоров'я їх дитини покращився. Коштують такі сеанси немало – близько 3 тисячі гривень. Тренери обіцяють чудові результати вже за кілька занять.

Попри численні спроби дослідити дельфінотерапію, наукового підтвердження ефективності цієї методики досі немає. Одне з таких випробувань організувала група німецьких вчених. Було проведено кілька сеансів з дельфінами для різних груп дітей з фізичними та розумовими вадами. Дослідники зробили висновок, що в більшості дельфіни ігнорують дітей. А ультразвукова терапія впродовж усього сеансу тривала лише 10 секунд.

Автори досліджень, які доводять ефективність дельфінотерапії, часто не розкривають всю картину таких процедур та не описують можливі ризики. До прикладу, дельфіни під час сеансу можуть бути агресивними та завдати тілесних ушкоджень: удари, укуси, зламані ребра та проколені легені.

Останні роки набуває актуальності тема заборони експлуатації тварин, в тому числі й дельфінів. Ссавці змушені пройти через низку випробувань перед тим, як потрапити у руки дресирувальника. Зоозахисниця організації UAnimals Христина займається питанням дельфінаріїв. За її словами, ще до того, як потрапити в басейн дельфінарію, тваринам доводиться проходити через неабиякі страждання. Вилов і транспортування: на цьому етапі вже гине значна кількість тварин. Адаптація до неволі: цього теж не переживають деякі тварини. Невідповідні умови утримання: прісна вода з хімікатами, тісні басейни, що не дають змоги пірнати на глибину, годування замороженою рибою, що призводить до зневоднення і жорстока дресура – це завдає безповоротної шкоди тваринам.

Дельфіни – дійсно соціальні тварини, але спілкуватися вони мають з собі подібними, чого в дельфінаріях їх часто позбавляють, – вважає зоозахисниця.

Нагадаємо, у Бердянську дикі дельфіни гралися з відпочиваючими біля берега (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото з відкритих джерел
Психіка не справляється: дедалі більше працюючих людей страждають від стресу, тривоги та вигоряння — дослідження
4 хв на прочитання05 Квітня 2025
Сезонне загострення: пилок берези у повітрі України різко збільшується. Фото: Rita und mit / Pixabay
Сезон алергії: рівень пилку берези у повітрі стрімко зростає
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Незвичайна весільна ніч: у Британії 44-річна наречена так і не втратила цноту через рідкісний діагноз
4 хв на прочитання4 години тому
Товстохвостий карликовий лемур із Мадагаскару. Зображення згенеровано ШІ
Лемури, що впадають у сплячку, можуть повернути назад годинник старіння клітин — дослідження
4 хв на прочитання5 годин тому
Уряд безкоштовно роздає слухові апарати
1 хв на прочитання8 годин тому
Увага метеозалежним! Сьогодні Землю накриє сильна магнітна буря
2 хв на прочитання14 годин тому
Розвінчуємо міфи про користь та шкоду перших страв
4 хв на прочитання17 годин тому
Вага кредитної картки: людина з'їдає 5 г мікропластику на тиждень — дослідження
4 хв на прочитання20 годин тому
Більше з GreenPost