В Україні з 1 липня знято заборону на вилов раків, які правила діють для рибалок
На водоймах Одещини та в Чорноморському регіоні мінімальний розмір – 10 см.

Від сьогодні, 1 липня, на рибогосподарських водних об’єктах України закінчилася сезонна заборона на вилов річкових раків, яка діяла під час їхнього розмноження.
Рибалки-любителі можуть знову розпочинати "тихе полювання" на цих безхребетних, проте їм нагадують про необхідність суворо дотримуватися Правил любительського рибальства.
Головні обмеження, про які варто пам'ятати, стосуються кількості та мінімального розміру дозволених до вилову раків.
- Добова норма: Одній особі за добу дозволяється впіймати не більше 30 екземплярів раків.
- Мінімальний розмір: Заборонено виловлювати раків, менших за встановлений розмір. Для водойм Одещини та всього Чорноморського регіону цей показник становить 10 см. В інших регіонах він може відрізнятися: у дніпровських водосховищах – 11 см, а в Азовському регіоні – 9 см.
Як правильно виміряти рака? Довжина вимірюється по спині – від лінії, що поєднує середину очей, до самого краю середньої хвостової пластини. Раків, менших за встановлений ліміт, необхідно одразу випускати назад у водойму.
Правилами чітко регламентовано знаряддя, які можна використовувати для лову:
- Ручне збирання.
- Раколовка "хапка": не більше однієї на рибалку, діаметром до 70 см та з кроком вічка до 22 мм.
- Підсака: діаметром до 100 см.
- "Хватка" (або "павук"): розміром не більше 1×1 м із кроком вічка до 10 мм.
Водночас суворо забороняється ручне збирання раків у темний час доби (від години після заходу сонця і до години перед його сходом) із застосуванням підсвічування (ліхтарів тощо).
Дотримання цих правил є надзвичайно важливим для збереження популяції раків в українських водоймах та забезпечення сталого рибальства у майбутніх сезонах.
Більше новин читайте на GreenPost.







