Догори
Дати відгук

В Україні оновили процедуру державної інвентаризації земель

Це один з кроків, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин та впорядкування діяльності у земельній сфері.

2 хв на прочитання09 Листопада 2024, 10:24
ФОТО: ілюстративне / dostup.org.ua ФОТО: ілюстративне / dostup.org.ua
Поділитись:

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин», який значно спрощує проведення державної інвентаризації земель та затвердження необхідної документації із землеустрою.

Це один з кроків, спрямованих на забезпечення прозорості земельних відносин та впорядкування діяльності у земельній сфері.

Зокрема, закон унормовує процедуру погодження і затвердження документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Згідно зі змінами до ч.7 статті 186 Земельного кодексу протягом 10 робочих днів постійний землекористувач (підприємство, установа та організація, що перебуває у державній власності) має надати свої висновки про погодження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, або про відмову в її погодженні з обов’язковим посиланням на визначені підстави. В іншому випадку така технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель вважається погодженою.

Державна інвентаризація земель проводиться Держгеокадастром та для наповнення Державного земельного кадастру відомостями про землі державної власності природно-заповідного фонду, водного фонду, транспорту, оборони, сільськогосподарського призначення тощо.

В цілому проведення інвентаризації земель є важливим інструментом для формування повноцінної бази даних про всі земельні ділянки в межах територій адміністративно-територіальних одиниць та територіальних громад. Це полегшить прийняття управлінських рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Закон № 3993-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» передбачає низку змін до Земельного кодексу та інших законів України, Метою закону є: захист прав власників земельних часток (паїв); зміни у регулюванні земельних відносин в умовах війни; приведення законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність з Законом України «Про адміністративну процедуру».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: VILLA TERRA
Декоративне каміння в ландшафтному дизайні: поради й ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання13 Листопада 2024
Європейський регіональний саміт шкільного харчування
Україна вперше приймає Європейський регіональний саміт шкільного харчування
2 хв на прочитання59 хвилин тому
Хто отримає вчительську надбавку 1000 гривень
Вчительську надбавку 1000 гривень отримають не всі освітяни: кого саме обділять
1 хв на прочитання3 години тому
Громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності
Розпочато громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
3 хв на прочитання4 години тому
1,3 млн грн збитків через незаконні порубки відшкодують ДЕІ Поліського округу
1 хв на прочитання5 годин тому
Бюджет втратив 300 млн грн через схеми з перепродажем колючого дроту для фортифікацій - БЕБ
1 хв на прочитання7 годин тому
Високопосадовця Львівської обласної МСЕК приховала від декларування мільйонні статки
1 хв на прочитання8 годин тому
На Буковині продавець електроприладів ухилився від сплати податків на 7 млн грн
1 хв на прочитання10 годин тому