В Україні можуть скасувати золоті та срібні медалі у школах
У 2023 році держава витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21,3 тис. медалей.
Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей державного зразка. Про це повідомила секретар комітету народна депутатка Наталія Піпа.
«За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни дуже великі. Цей анахронізм ще існує лиш у пострадянських країнах», – написала депутатка 11 вересня, пише ZAXID.NET.
Таке рішення допоможе зекономити кошти держбюджету. Натомість успішних випускників школи зможуть відзначати власними відзнаками.
Наталія Піпа розповіла, що впродовж п’яти років в Україні виготовили понад 66 тисяч медалей. За 2024 рік їх виготовили вдвічі більше ніж у 2020, хоча рівень знань і кількість учнів зменшилась. З цього можна зробити висновок, що кількість медалей не відображає якості освіти, наголошує депутатка.
«Початково у бюджеті на 2025 рік був запит на майже 4,6 млн грн на золоті медалі і більше 1 млн гривень на срібні медалі», – розповіла Наталія Піпа.
Як повідомляв освітній омбудсмен, у 2023 році держава витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21,3 тис. медалей, а у 2022 році – 1,77 млн грн для закупівлі 20,6 тис. медалей.
Якщо раніше медалі давали певні привілеї при вступі до закладів вищої освіти, то зараз отримання медалі не дає жодних переваг. Водночас такі переваги залишаються при вступі до закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Більше новин читайте на GreenPost.