В Мінекоенерго мають «проект плану» боротьби з пожежами, але не показують його
22 травня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативи Мінекоенерго було прийнято «проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж, що виникають внаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків». Про це повідомили у Міністерстві енергетики і захисту довкілля.
«Верховна рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої рослинності, ухваливши відповідний законопроект. Це важливий крок вирішення проблеми. Але збільшення штрафів не повністю вирішує питання, з якими стикається країна двічі на рік. Кліматичні зміни, які спостерігаються останні роки, провокують загострення проблеми пожеж, що потребує вжиття відповідних адаптивних заходів», - зазначила заступниця Міністра енергетики і захисту довкілля Ірина Ставчук.
Тому в міністерстві підготували «проект плану заходів», що має на меті доповнити вищезгаданий закон «шляхом комплексного вирішення питання боротьби з випалюванням рослинних залишків, складовою якого є відповідна інформаційна робота з населенням».
«Вирішення цієї загальнодержавної проблеми можливе лише шляхом консолідації зусиль всіх ланок державного управління та лише за умови усвідомлення населенням наслідків, до яких може призвести і призводить недбале ставлення до довкілля», - заявила заступниця Міністра.
При цьому сам «проект плану» чи його конкретні положення у міністерстві не оприлюднили. Також у відомстві нічого не сказали про його публічне обговорення чи будь-який формат консультацій з громадськістю щодо цього питання.
Нагадаємо, останні пожежі на півночі країни тривали близько місяця, а пожежники весь цей час не могли їх загасити. Як стверджують експерти, в Україні відсутні антипожежні дослідження, а лісових пожежників не фінансують вже 5 років.