Догори
Дати відгук

В Івано-Франківську вперше провели операцію з лікування чоловічого безпліддя

Результативність цієї операції 63 %

1 хв на прочитання18 Листопада 2020, 09:58
Суспільне Карпати Суспільне Карпати
Поділитись:

Чоловіче та жіноче безпліддя — проблема, актуальна не лише в Україні, але й в усьому світі. За статистикою, кожне п’яте подружжя стикається з неможливістю зачати дитину. Вирішення проблеми стало можливим завдяки прориву медиків  з  "Прикарпатського центру репродукції людини" МОЗ України.

Операцію  з лікування чоловічого безпліддя за технологією мікрохірургії на Прикарпаття провели вперше - раніше для цього не було відповідного обладнання. Про це пише Суспільне Карпати.

Державна клініка  відтепер має  мікроскоп, завдяки якому  лікар-уролог Прикарпатського центру репродукції людини Іван Куйбіда зробив першу операцію.  

"За допомогою мікрохірургічного обладнання та інструментів вдається взяти під мікроскопом частинки пульпи, в яких можуть знаходитися самі сперматозоїди. Далі їх можна використати для запліднення, або їх консервувати, - розповідає Іван Куйбіда. - Пошкоджується дуже мало самої тканини, на якій і знаходяться клітини, які відповідають за вироблення в майбутньому тестостерону. Тому йде менше пошкодження для організму чоловіка і в майбутньому. Результативність цієї операції 63 %".

Зараз його пацієнт з позитивними показниками перебуває вдома.

"Прикарпатський центр репродукції людини" заснований у 1993-му році. Тут лікують безпліддя як у жінок, так і у чоловіків. Відомо, що загалом, завдяки лікуванню безпліддя у жінок медики "Прикарпатського центру репродукції людини" протягом останніх 14-ти років допомогли з’явитися на світ 800 дітям.

До слова, лікування COVIDу обійдеться у 7-30 тисяч гривень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я