Уряд вже завтра може розділити Мінекоенерго на два міністерства
За повідомленням нардепа Олександра Ткаченко, з'являться ще декілька нових міністерств
На завтрашньому засіданні Кабінету Міністрів може бути ухвалено рішення про розділення Мінекоенерго на два окремих відомства.
Про це повідомляють власні джерела GreenPost.
Досі навколо цього питання в уряді триває гостра дискусія — зберігається ймовірність, що розгляд такого рішення все ж може бути відкладено на невизначений час.
У разі, якщо уряд таки відважиться на своєму засіданні 27 травня ухвалити таке рішення, відомі імена потенційних міністрів.
За інформацією наших джерел, міністром енергетики залишиться нещодавно призначено в.о. міністра Мінекоенерго Ольга Буславець, а стати міністром екології високі шанси будуть у заступника міністра енергетики та захисту довкілля Романа Абрамовського.
Водночас голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко також зі своїх джерел підтверджує інформацію про плани уряду створити міністерство екології.
"А ось і пішли інсайди по Шмигалю…Денис Анатолійович вирішує винайти валюту — міністерські портфелі. А тому, що всі міністерства вже зайняті, вирішує надрукувати... нові. І портфелі міністрів і заступників роздати впливовим нардепам, за підтримку його — Дениса Анатолійовича — програми уряду. Тож ідеться про: нове Мінекології; Міністерство аграрної політики (яке виділять з Мінекономрозвитку); Міністерство промполітики й держоборонзамовлення (яке теж виділять з Мінекономрозвитку). Нарешті, "вишенька на торті". Нібито, примудрилися виставити на торги навіть освіту. А точніше, виокремити з нього науку та інноваційний розвиток", - написав у своєму Телеграм-каналі Олександр Ткаченко.
При цьому він ні слова не написав про створення Міністерства енергетики, хоча про енергетичний сектор все ж згадав.
"Денис Анатолійович шукає, як втриматися на посаді ще мінімум рік. Зробити це, з одного боку, просто. Проголосують депутати програму — є імунітет на рік. Тоді можна спокійно, наприклад, регулювати ціни на електроенергію. Захотів — зупинив АЕС. Захотів — спалив більше вугілля на ТЕС. Захотів — побалувався з тарифом на "зелену енергетику", - розмірковує народний депутат далі.
Раніше у своєму інтерв’ю Денис Шмигаль підтримав ідею роз’єднання Мінекоенерго на два окремих — енергетичне та екологічне.
До цього Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування також підтримав таку ідею.
Нагадаємо, попри протести екологічної спільноти об’єднання Міністерства екології та природних ресурсів з Міністерством енергетики та вугільної промисловості відбулося восени 2019 року.
Тим часом, заступниця міністра енергетики та захисту довкілля заявила: «Підтримую роз’єднання Мінекоенерго».