Кабінет Міністрів офіційно рекомендував розпочати навчання у вересні (постанова КМУ № 841 від 23 липня). Згідно з документом, новий навчальний рік у школах почнеться 2 вересня і триватиме до 30 червня 2025 року.
У Міністерстві освіти і науки наголосили, що ОВА та засновники шкіл мають створити належні умови для старту навчального року, залежно від безпекової ситуації у регіоні. А школи подбають про баланс між навчанням і відпочинком — на канікули відведено щонайменше 30 днів упродовж навчального року.
Така гнучкість дасть змогу ЗЗСО адаптуватися до викликів та забезпечити якісну освіту для кожного учня. Відповідно до рекомендацій МОН, актуальним для українських шкіл в умовах війни залишається очне навчання з можливістю змішаного. Це спосіб організації навчання, який поєднує навчання в очній (денній) та дистанційній формах. При цьому таке чергування може бути різним за розкладом: тиждень через тиждень; день через день тощо. Черговість змішаного навчання заклади освіти визначають самостійно та фіксують у розкладі занять.
У Міністерстві фінансів нагадали, що у бюджеті передбачені необхідні кошти для підготовки до навчального року. Зокрема 2,5 млрд грн уряд заклав на облаштування укриттів.
"Уряд забезпечує необхідний ресурс для максимальної безпеки учнів і вчителів під час навчального процесу. Тому у бюджеті-2024 передбачено 2,5 млрд грн на будівництво шкільних укриттів, що більше ніж у 1,7 раза до 2023 року», — йдеться в повідомленні.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що 235 укриттів уже облаштовано в школах за кошти, спрямовані громадам у межах державної субвенції.
Більше новин читайте на GreenPost.