Україну названо найгіршою європейською країною для життя жінок
Суспільства, де жінки живуть добре, також є більш мирними, демократичними, процвітаючими та краще підготовленими до зміни клімату.
Цього тижня опублікували новий звіт Індекс жінок, миру та безпеки — Women Peace and Security Index (WPS Index), який виходить що два роки і складається американськими та норвезькими дослідниками. Вони оцінюють, де жінкам живеться найспокійніше і найбезпечніше, використовуючи загалом 13 показників — від законодавства про освіту та зайнятість до сприйняття безпеки та насильства. У цьому рейтингу Україна виявилася найгіршою серед європейських країн.
У звіті було зазначено, що суспільства, де жінки живуть добре, також є більш мирними, демократичними, процвітаючими та краще підготовленими до адаптації до зміни клімату.
Однак у своїй доповіді дослідники попередили, що «багатошарові кризи підривають статус жінок і загрожують повернути назад десятиліття прогресу», посилаючись на зростання авторитаризму, масове переміщення, руйнівні збройні конфлікти та триваючі наслідки COVID-19.
Дослідники оцінили 177 країн світу, серед яких 44 європейські країни.
Дев'ять із десяти найкращих країн для жінок є європейськими, незважаючи на разючі відмінності між державами.
Данія лідирує в рейтингу 2023 року, набравши втричі більше балів, ніж Афганістан у нижній частині шкали. Слідом за нею йдуть Швейцарія та Швеція.
Україна перебуває «на дні європейської купи». Це зумовлено «особливо низькими» показниками безпеки порівняно з іншими європейськими країнами, пояснив Інститут дослідження миру в Осло Euronews.
Другою та третьою найгіршими країнами для жінки в Європі є Косово й Азербайджан відповідно.
Низький бал Косово пояснюється поганою освітою та результатами працевлаштування жінок, а також «дуже високим рівнем» материнської смертності, повідомляє Інститут дослідження миру.
В Азербайджані норвезька організація звернула увагу на те, що упередженість щодо синів (де народжується більше хлопчиків, ніж дівчаток) є значно вищою, ніж у решті Європи.
Розбиваючи результати по різних регіонах Європи, виявляються інші закономірності.
Скандинавські країни займають перше місце, коли йдеться про жінок, як і за багатьма іншими показниками людського й економічного розвитку.
Регіон набирає 0,925 бала з 1.
Три кавказькі країни в індексі — Грузія, Вірменія й Азербайджан — опинилися на дні, а Балкани та Східна Європа посіли друге та третє місце.
Тимчасом названо найкращі країни для виходу на пенсію: хто потрапив до рейтингу.