Догори
Дати відгук

Українцям пояснили, як обрати постачальника газу

Інформацію про компанії можна шукати в мобільному додатку та поштовій скриньці, а документи подавати онлайн

3 хв на прочитання08 Вересня 2020, 15:26
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

У новому опалювальному сезоні мешканці приватних осель і багатоквартирних будинків зможуть самостійно обрати компанію, яка подаватиме в їх оселю природний газ. Як це зробити пояснила енергетичні експерти Оксана Кривенко та Олександр Овдієнко, передає GreenPost.

“Відтепер споживач може змінювати постачальника так часто, як він цього сам хоче. У багатоквартирних будинках, якщо квартира споживає газ індивідуально, а не через горішню котельню для опалення, вона може перейти до іншого постачальника, не зважаючи на сусідів”, - роз’яснила Оксана Кривенко.

Експертка розповіла про новації, які чекають на українців під час процедури зміни постачальника. Так, споживач напряму контактує зі своїм новим постачальником, якому подає заяву-приєднання. Відтепер жодних довідок від попередньої кампанії про відсутність заборгованості не потрібно.   

Заяву та усі супутні документи для укладання нового договору можна подати онлайн, без особистої присутності. Це економить час та дозволяє убезпечити себе від зараження коронавірусом. 

Старий постачальник через 6 тижнів виставляє остаточний рахунок, який споживач має сплатити протягом 10 днів. Новий постачальник має право відмовити споживачеві у підписанні договору за наявності боргів перед старим постачальником. 

З моменту укладання нового договору старий договір розривається автоматично. Присутність споживача блакитного палива при цьому не потрібна.

Як обрати нового постачальника?

Для цього необхідно вивчити всі пропозиції компаній на ринку газу. Інформацію можна шукати у пошуковику Google, реєстрі ліцензіатів НКРЕКП, мобільному додатку “Енергетика онлайн”. Можна звернути увагу на рекламу у ЗМІ та соцмережах. Енергетичні експерти також радять не забувати зазирати до поштової скриньки (не лише електронної, але й “фізичної”). Туди можуть приходити рекламні пропозиції від постачальника. 

Які документи потрібні, аби змінити постачальника природного газу, розповів Олександр Овдієнко:

  1. Заява
  2. Документи, які підтверджують право власності на приміщення
  3. Паспорт та ІПН споживача
  4. За потреби - довіреність представника споживача (якщо людина не може звернутися самостійно через хворобу)
  5. Документи, які вказані на веб-сайті постачальника газу (можуть різнитися в залежності від компанії, яка надає послуги).

Протягом 5 днів після того, як людина подала заяву, їй можуть зателефонувати представники постачальника з уточненнями. Протягом 15 днів особа має відповісти на цей запит. 

Протягом 20 днів постачальник приймає рішення, чи починати надавати свої послуги новому споживачу. Наступного дня після того, як рішення прийняли, про це інформують споживача.  

Протягом 22 днів з моменту подання споживачем заяви компанія починає постачати в оселю споживача природний газ. 

Як ми інформували своїх читачів раніше, в Україні запустили роздрібний ринок газу. Відтепер можна самостійно обирати постачальника “блакитного палива”, а самі компанії в боротьбі за споживача пропонують нові умови та ціни.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.