Догори
Дати відгук

Запуск роздрібного ринку газу: як українцям платити по-новому

Відтепер можна самостійно обирати постачальника “блакитного палива”, а самі компанії в боротьбі за споживача пропонують нові умови та ціни

1 хв на прочитання08 Вересня 2020, 14:57
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

З 15 жовтня опалювальний сезон в Україні почнеться вже в нових реаліях: запрацював роздрібний ринок газу. Як українцям платити за газ у новому опалювальному сезоні та які вигоди від нововведень на них чекають, розповіла  енергетичний експерт, член НКРЕКП Оксана Кривенко, передає GreenPost.

“Реформування ринку природного газу розпочалося у 2015 році. Зараз ми дійшли до того розвиненого етапу, коли споживач може впливати на ціну у своїй платіжці, самостійно вибираючи постачальника”, - сказала Кривенко.

Енергетична експертка також пояснила, які зміни очікують споживачів після запуску роздрібного ринку газу.

По-перше, зросла кількість компаній, які можуть запропонувати свої послуги. Вони приготували для споживачів нові продукти, які відрізняються ціною, періодом поставки, умовами оплати.

По-друге, запуск роздрібного ринку газу створив серед компаній-постачальників конкуренцію за клієнту. В результаті постачальники пропонуватимуть українцям максимально привабливі ціни. Конкуренція також стимулюватиме покращення сервісів для споживачів.

Та найголовніше те, що українці отримали можливість вільно обирати та змінювати постачальника відповідно до своїх потреб і запитів.

Оксана Кривенко зауважила, що реформа паливного ринку має і негативні сторони. Так, експерти прогнозують, що ціни на газ для населення можуть коливатися в умовах роздрібного ринку: в якийсь період знизяться, а потів навпаки “злетять”. 

Як писав GreenPost раніше, Україна поставила черговий рекорд з накопичення газу у підземних газосховищах. Станом на 5 вересня його запаси склали 26,07 млрд кубометрів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.