Українці можуть залишитись і без води, і без риби

2 хв на прочитання01 Травня 2020, 22:21
pixabay

Зараз ситуація дуже тривожна. Вона може почати погіршуватися, коли підвищиться температура і з'явиться серйозний дефіцит опадів

Через мінімальні опади під час безсніжної зими та сухої весни українські річки наповнені щонайбільше на 70 %, повідомляє прес-служба Асоціації рибалок України.

Без циркуляції води риба почне хворіти й вимирати, та й нереститися їй немає де, бо 60 % природних нерестовищ майже без води. До цього слід додати випадки підпалу очерету в плавнях – місцях природних нерестовищ. А від того, як пройде нерест, залежить майбутнє наших водойм – адже без риби річки загинуть.

"Зараз ситуація дуже тривожна. Вона може почати погіршуватися, коли підвищиться температура і з'явиться серйозний дефіцит опадів, які підуть тільки на короткочасне зволоження ґрунту, а не на наповнюваність водойм. Це призведе до зневоднення та пересихання деяких із них. У першу чергу постраждають малі водотоки", - коментує ситуацію  Віталій Скоцик, доктор економічних наук, професор Національного університету біоресурсів та природокористування України.

На думку науковця,  через неналежне ставлення до вітчизняних водних ресурсів у нашій країні за тридцять років зникло більше 10 тисяч малих річок.

"І ця безрадісна тенденція може продовжитися, оскільки для поліпшення становища чиновники всі ці роки не вживали необхідних заходів", - переконаний Скоцик.

Додамо, в Україні нараховується  63 тисячі малих річок, 1000 озер, 1100 водосховищ, а також 1 100 000 га прісної води. Водночас на екологічній карті Європи ми позначені як маловодна країна. За останніми дослідженнями, які замовляв Всесвітній банк, Україна на 125 місці за кількістю води на душу населення - десь між Чадом і Суданом. 

Відомо, Держводагентство ще на початку року, враховуючи низьку водність та для створення стратегічного запасу води, розпочало наповнення дніпровських водосховищ. Наразі відомство  інформує про неправдиві матеріали деяких ЗМІ про обмеження забезпечення водою аграрного сектору та питних потреб українців.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: