Догори
Дати відгук

У Держводагентстві кажуть, що вода на полив є

Відомство роз’яснило ситуацію з наповненням водосховищ

1 хв на прочитання27 Квітня 2020, 18:37
Дніпро в районі станції Плавні Вантажні. Фото Олега Листопада Дніпро в районі станції Плавні Вантажні. Фото Олега Листопада
Поділитись:

Держводагентство інформує про неправдиві матеріали деяких ЗМІ про обмеження забезпечення водою аграрного сектору та питних потреб українців, які останнім часом заполонили Інтернет та соцмережі. Про це Державне агентство водних ресурсів України повідомляє на своєму сайті.

"Станом на сьогодні каскад дніпровських водосховищ працює в узгодженому Міжвідомчою комісією режимі і його наповнення становить 94%. Це стало можливим завдяки правильним управлінським рішенням та вчасному реагуванню Держводагентства на прогнозовані несприятливі гідрологічні умови та відсутність повені", - повідомляє відомство.

Агентство ще на початку року, враховуючи низьку водність та для створення стратегічного запасу води, розпочало наповнення дніпровських водосховищ.

"Ми не вбачаємо ризиків у забезпеченні водою аграріїв та питних потреб українців. Це пріоритети Держводагентства, як це передбачено Водним кодексом України. Продовжуємо забезпечувати аграріїв водою для зрошення півдня України, джерелом якого є саме дніпровська вода, заакумульована в каскаді дніпровських водосховищ", - сказав GreenPost в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв.

Як ми вже повідомляли, в Житомирі рівень води у водосховищах, з яких місто отримує воду, невпинно падає. З метою поповнення водою водосховища Відсічне, КП «Житомирводоканал» розпочато перекачування насосами води з річки Тетерів, точніше - з водосховищ, які розташовані вище за течією на річці Тетерів. 

Річка Тетерів дійсно пересихає. 

Це викликало очікувану тривогу у містян та шалені дискусії у соцмережах щодо способів виходу з кризи

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.