Догори
Дати відгук

Український запис співу морського леопарда розкриває таємниці комунікації антарктичних хижаків

Науковці з Національного антарктичного центру вперше зафіксували 18-хвилинний спів морського хижака, що маркував свою територію.

2 хв на прочитання30 Березня 2025, 21:12
Унікальний запис співу морського леопарда зроблено українськими дослідниками в Антарктиді Унікальний запис співу морського леопарда зроблено українськими дослідниками в Антарктиді
Поділитись:

Українські вчені представили світу унікальний аудіозапис, на якому зафіксовано спів морського леопарда – одного з найзагадковіших морських хижаків Антарктиди. Дослідники з Національного антарктичного наукового центру проаналізували ці звуки і дійшли висновку, що тварина таким чином повідомляла про порушення її територіальних меж.

За інформацією науковців, цей винятковий запис було зроблено в січні 2022 року і наразі він вважається найповнішим серед подібних аудіоматеріалів. Біолог Вадим Ткаченко розповів, що запис вдалося зробити за складних умов – льодова ситуація навколо української полярної станції "Академік Вернадський" тривалий час була несприятливою. Проте дослідникам вдалося дістатися протоки Пенола для здійснення наукових спостережень.

"Зафіксувати чіткі звуки морських ссавців у присутності щільного морського льоду практично неможливо, однак ми встановили акустичний рекордер на всяк випадок," – поділився Ткаченко. "Наше здивування не мало меж, коли на станції ми виявили 18 хвилин безперервного співу самця морського леопарда у виключній якості!"

Дослідниця Оксана Савенко пояснила, що проведений аналіз запису дозволив ідентифікувати складну структуру "пісні" хижака: низькі та високі подвійні трелі, низьку одинарну трель і гук з низькою одинарною треллю, організовані у дві чергові фрази. Усі зафіксовані звуки були низькочастотними – в діапазоні від 0,12 до 0,28 кГц.

Науковці зазначають, що записаний морський леопард перебував надзвичайно близько до обладнання. Хоча щільний лід не дозволив біологам візуально спостерігати тварину, вона, ймовірно, періодично виринала, щоб дихати та спостерігати за човном дослідників. Інтенсивність і гучність звуків свідчать про те, що хижак чітко демонстрував свої територіальні претензії.

Дослідники підкреслюють, що такі записи мають особливу наукову цінність, оскільки зафіксувати "мову" морського леопарда в природних умовах надзвичайно складно.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.