Українські національні парки переймають європейський досвід у створенні безбар'єрного середовища
Питання доступності туристичної інфраструктури в установах природно-заповідного фонду є надзвичайно актуальним
19-22 серпня відбулася робоча поїздка представників Міндовкілля і нацпарків "Гуцульщина", "Вижницький", "Черемоський" до Польщі у рамках Міжнародного проєкту "Україна: національні парки доступні для людей з інвалідністю".
Учасники заходу відвідали нацпарк "Розточанський", де ознайомилися із принципами та специфікою роботи польських колег у сфері безбар’єрності в плані покращення території та інфраструктури парку для людей з інвалідністю і маломобільних категорій населення.
Польські колеги презентували українській делегації три успішні проєкти по створенню безбар’єрного простору в парку: це екоосвітньо-музейний центр, еколого-освітня дендрологічна стежка, пристосована для подорожей маломобільними групами населення та центр відтворення коників польських.
«У довкіллєвій сфері України продовжують реалізовувати важливі заходи по створенню безбар’єрного середовища. Успішні кейси європейських країн є чудовим прикладом для наших нацпарків як впроваджувати доступність до заповідних територій усім категоріям населення. Ми плануємо створювати сучасні еколого-просвітницькі візит-центри за кращими європейськими практиками, які будуть інклюзивними та пристосованими для людей з інвалідністю», — зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.
Міжнародний проєкт "Україна: національні парки доступні для людей з інвалідністю" реалізується у співпраці із Ландшафтним парком "Пуща Ромінська" та співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».
«Питання доступності туристичної інфраструктури в установах природно-заповідного фонду є надзвичайно актуальним, відтак реалізація міжнародних проєктів є вагомим чинником розв'язання цього питання, адже досвід польських колег показує, що потреби усіх категорій населення у комфортному та безпечному перебуванні на заповідних територіях є однаковими на території обох держав», — додав Олександр Краснолуцький.
Нагадаємо, що за ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яку активно впроваджують у довкіллєвому просторі.
Більше новин читайте на GreenPost.