Україна втрачає 500 млн тонн землі щорічно

2 хв на прочитання09 Квітня 2020, 16:38
pixabay

Українські чорноземи втрачають свою родючість

Фахівці ФАО та Світового банку заявили, що через вимивання ґрунтів родючість землі суттєво знижується. Як  пише agroreview.com, якщо підрахувати витрати вимивання ґрунтів у грошовому еквіваленті, то ця цифра досягне 5 млрд доларів. 

На думку старшого економіста проєкту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні" Київської школи економіки Олега  Нів’євського, чорноземів вистачить лише на 75 років.

"Якщо підрахувати витрати вимивання ґрунтів у грошовому еквіваленті, то ця цифра досягне 5 млрд доларів. Водночас аграрний сектор приносить ВВП 10 млрд доларів. Таким чином, це ВВП ми виробляємо внаслідок втрати родючості унікальних чорноземів", – вважає економіст.

Нів'євський переконаний, що сповільнити цю динаміку може усвідомлене агровиробництво. Воно передбачає збереження ґрунтів, а також розвиток агрострахування.

"Це допоможе майбутнім власникам землі навчитися мінімізувати ризики, пов’язані зі зміною клімату в Україні. Вже зараз ФАО розробило чіткі рекомендації для фермерів, складені на основі світового досвіду. Зокрема, аграріям радять диверсифікувати рослинництво, враховуючи кліматичні особливості територій", - зауважує економіст

ФАО також рекомендує  вдатися до селекції посухостійких із високою продуктивністю сортів і гібридів сільськогосподарських культур та  збільшити асортимент культур для зміцнення витривалості екосистеми до зовнішніх стресів.

Також, в умовах стрімкої зміни клімату агровиробникам варто практикуватись у кліматичному фермерстві.  Це, передусім, збереження води та збереження ґрунтів. Кліматичне сільське господарство сприяє розробці низки практик збереження води, таких як висадка «буферних» дерев, кущів уздовж річок та струмків для запобігання ерозії ґрунту. Щодо  ґрунтів то варто використовувати такі методи, як контурна посадка чи безплужна обробка землі зменшують ерозію від вітру або проливних дощів чи повеней.

Також фахівці невпинно рекомендують впроваджувати та відновлювати системи зрошення, зокрема, крапельне.

Нагадаємо, Верховна Рада України в ніч на 31 березня прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький вважає, що  середня ціна на землю становитиме від 40 до 60 тисяч гривень за гектар і   відповідно до міжнародної практики, вартість землі поступово зростатиме після запуску ринку.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: