Нарешті поставлена крапка в контроверсійний історії з квотами на мінеральні добрива. На цьому наголосив у коментарі GreenРost генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.
Асоціація «Український клуб аграрного бізнес» неодноразово зверталась з офіційними листами до Президента і керівників органів вищої державної влади про катастрофічні наслідки планованих нововведень для сільськогосподарської галузі і негативний ефект на економіку в цілому.
За словами голови УКАБ, квотування поставок призвело б до створення штучного дефіциту і, як наслідок, різкого підвищення цін на продукцію українських монополістів, виробничі потужності яких не в змозі забезпечити потреби агросектору в міндобривах.
За підрахунками УКАБ, в разі введення квот на добрива, 50 тис. фермерів були б змушені щорічно субсидувати групу компаній «Остхем» Дмитра Фірташа на $500 млн. Зростання витрат на міндобрива неминуче призвів би до подорожчання собівартості аграрної продукції і зростання споживчих цін.
«Нарешті поставлена крапка в контроверсійний історії з квотами на мінеральні добрива. УКАБ вважає даний крок єдиним правильним рішенням, яке забезпечує збереження національних інтересів України, не йде в угоду монополістам та дозволить і надалі продовжувати розвиток аграрного сектору. Дякуємо, що дослухались в Мінекономіки, Верховній Раді та Офісі Президента, приділили увагу цьому питанню, зваживши всі «за» і «проти», та вплинули на прийняття справедливого рішення. Важливо кожну законодавчу ініціативу розглядати з різних сторін, враховувати плюси і мінуси того чи іншого рішення для всіх причетних та прогнозувати наслідки його прийняття», - коментує генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.
Він також розповів, що ініціатором квотування імпорту мінеральних добрив з країн ЄС, Перської затоки, Південної Африки, Туреччини, Казахстану, Білорусі, Грузії, Китаю і США виступила група компаній «Остхем», що входить до складу хімічної бізнес-імперії Group DF олігарха Дмитра Фірташа. Group DF є абсолютним монополістом з виробництва аміачної селітри в Україні, контролює найбільшого виробника комплексних добрив - державне підприємство ПАТ «Сумихімпром». У серпні 2019 року, за заявою підконтрольних Group DF предприємств, МКМТ почала розслідування фактів різкого сплеску імпорту добрив в період 2016-2019 років, який, як стверджували монополісти ринку, завдав непоправної шкоди вітчизняному хімпрому.
Нагадаємо, про готовність ввести квоти на імпорт добрив у травні цього року заявило Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Вже 28 травня біля Кабінету міністрів проходив мітинг аграріїв. Фермери вимагали скасувати монополію наринку добрив. Їх підтримали Аграрні асоціації, які звернулися з офіційним листом до Президента Володимира Зеленського із вимогою не обмежувати імпорт добрив, щоб не допустити монополії ринку на користь компанії-виробника Дмитра Фірташа.