Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Україна на крок ближче щодо впровадження в українське законодавство норм і рекомендацій ЄС у сфері екології

Україна на крок ближче щодо впровадження в українське законодавство норм і рекомендацій ЄС у сфері екології

Сьогодні відбулося чергове засідання Робочої групи з питань розробки законодавчих ініціатив щодо імплементації в українське законодавство норм і рекомендацій ЄС у сфері екологічного контролю, екологічної шкоди та екологічної відповідальності.

2 хв на прочитання01 Грудня 2023, 20:36
Фото Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Фото Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування
Поділитись:

Право Європейського Союзу є показовим прикладом забезпечення якісної регламентації суспільних відносин у будь-якій сфері життя європейського громадянина. Втілення стандартів ЄС є хорошим шансом для України у спробі вирватися із забюрократизованої й неефективної законодавчої діяльності пострадянського типу. Тож Україна сьогодні зробила черговий крок до імплементації в українське законодавство норм права Європейського Союзу які безумовно є одними з найбільших повних, розроблених, прогресивних і досконалих.

У засіданні під головуванням Заступника голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олени Криворучкіної в режимі відеоконференції взяли участь, зокрема, представники таких міжнародних організацій, як ОЕСР (OECD), ІМПЕЛ (IMPEL Network), ОБСЄ (OSCE) та ПРООН (UNDP).

Основними питаннями, які обговорювались на засіданні, були проєкт Закону України «Про державний екологічний контроль» (№3091) та його відповідність рекомендаціям Організації Економічної Співпраці і Розвитку (ОЕСР), пропозиції по внесенню змін/доповнень до діючого законодавства у сфері природоохоронної діяльності за результатами роботи міжнародного експерта.

Метою проєкт Закону є захист довкілля, життя та здоров'я людини, а також покращення стану довкілля, гарантування екологічної безпеки та збереження природних територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні. Для досягнення цієї мети законопроєкт визначає правові та організаційні засади, основні принципи й порядок здійснення державного екологічного контролю, повноваження органів державного екологічного контролю, а також встановлює відповідальність суб'єктів господарювання за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів. Також проєкт Закону об'єднує контролюючі функції усіх діючих на сьогодні державних органів у сфері охорони довкілля та його компонентів в один орган державного екологічного контролю, що діє на центральному та регіональному рівнях.

Профільна заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко висловила підтримку спільній роботі міністерства і комітету ВРУ з міжнародними партнерами, що дасть змогу швидше впровадити норми й рекомендації ЄС.

Результати роботи Робочої групи по проєкт Закону України «Про державний екологічний контроль» будуть використані для розгляду вказаного питання на засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування та подальшого прийняття рішення Верховною Радою України.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото ілюстративне
Урядова стратегія реформування екологічного контролю в Україні до 2029 року
1 хв на прочитання37 хвилин тому
У Чернівецькій області розширять Національний природний парк «Черемоський»
1 хв на прочитання3 години тому
Фото shutterstock.com
Суецький канал намагається повернути контейнеровози знижками через ризики в Червоному морі
2 хв на прочитання6 годин тому
На Сумщині судитимуть лісоруба
На Сумщині судитимуть лісоруба, якого спіймали у заповіднику
1 хв на прочитання6 годин тому
Українські ветерани з ампутаціями підкорили Гімалаї
2 хв на прочитання8 годин тому
У Нижньодністровському нацпарку зацвіли рідкісні жовті латаття (ФОТО)
2 хв на прочитання10 годин тому
На Одещині вирубали понад сто дерев у водоохоронній зоні Хаджибейського лиману
1 хв на прочитання12 годин тому
Через обстріл Сум частина міста залишилася без стабільного водопостачання
1 хв на прочитання13 годин тому