Догори
Дати відгук

Україна ініціювала позачергове засідання Чорноморської комісії

Комісія розглянула ситуацію з наслідками від розливу мазуту з російських танкерів у Чорному морі, ухвалити підсумкову резолюцію не дала рф, вдавшись до маніпуляцій.

2 хв на прочитання01 Лютого 2025, 13:59
ФОТО: Кримські пляжі у мазуті / Крим.Реалії ФОТО: Кримські пляжі у мазуті / Крим.Реалії
Поділитись:

Відбулося позачергове 45-те засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення за участі представників Румунії, Болгарії, Туреччини, Грузії, України, а також рф. Інінціювала його Україна через масштабну екологічну катастрофу в Керченській протоці внаслідок аварії російських танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», що спричинили масовий витік мазуту у морське середовище, створивши потенційну загрозу для довкілля Чорного моря.

Обговорили два ключових питання: 

  • Ситуацію, що склалася 15 грудня 2024 року в Керченській протоці, внаслідок якої до морського середовища потрапила значна кількість мазуту, та вироблення Комісією спільного бачення щодо заходів з мінімізації цих наслідків;
  • Оцінку Комісією відповідальності російської федерації як сторони Бухарестської конвенції за спричинення масштабного екологічного забруднення та невжиття належних заходів із запобігання катастрофі, а також дотримання нею вимог статті 3 та 4 Протоколу про співробітництво у боротьбі з забрудненням морського середовища Чорного моря нафтою та іншими шкідливими речовинами у надзвичайних ситуаціях.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук у доповіді наголосила, що це не перша надзвичайна подія, яка трапилася в Керченській протоці, спричинена нехтуванням російськими судами вимог безпеки судноплавства. Аналогічна подія сталася у листопаді 2007 року. Та якщо тоді РФ належним чином проінформувала усіх про позаштатну ситуацію, і ліквідація наслідків відбувалася злагоджено, то тепер масштаби катастрофи приховуються.

Протягом засідання країни-учасниці висловилися щодо ситуації. Проте після 4 годин дискусій сторони не дійшли консенсусу щодо підсумкової резолюції за результатами засідання. Усвідомлюючи неминучість оцінки Комісією порушення рф вимог статті 3 та 4 Протоколу, представники країни агресора вдалися до звичної для них тактики маніпуляцій і перекручування фактів, намагаючись нав'язати власну інтерпретацію подій, правил і процедур.

Результати засідання вкотре продемонстрували інституційні проблеми в роботі Комісії, на які Україна неодноразово звертала увагу, заявили у Міндовкілля.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Pixabay
Чехія оголосила про повну незалежність від російської нафти, хоча «Дружба» залишиться заповненою
2 хв на прочитання34 хвилини тому
Аукціони риби для ЗСУ: Перевага українського виробника
Українська риба для ЗСУ: Перші аукціони на Prozorro
3 хв на прочитаннягодина тому
Хмельницька АЕС. Фото: Anatolii Stepanov/AFP/Getty Images
Болгарія передумала продавати Україні ядерні реактори для ХАЕС — чому так сталось і чи справді це лише на краще
7 хв на прочитання2 години тому
Фінансування "Нафтогазу": чи допоможе Єврокомісія? Фото: pixabay
Ресурс державних гарантій для "Нафтогазу" вичерпано - чи допоможе Єврокомісія
3 хв на прочитання2 години тому
Україна та США підписали меморандум про фіналізацію угоди щодо корисних копалин
1 хв на прочитання4 години тому
Як приготувати варення з кульбаби: простий рецепт «сонячного меду»
3 хв на прочитання6 годин тому
Астрономи виявили нові докази позаземного життя: чи наближаємося ми до відкриття?
2 хв на прочитання7 годин тому
ЄС відклав заборону на імпорт російського СПГ через переговори з США та внутрішні розбіжності
2 хв на прочитання13 годин тому