Якість повітря: Україна має проблеми з Директивою ЄС через агресію рф
Впровадження моніторингу якості повітря в Україні ускладнено через війну.
Україна стикається зі значними труднощами у встановленні постів моніторингу якості атмосферного повітря, що необхідні для реалізації вимог відповідної Директиви ЄС. Про це повідомила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Вікторія Киреєва.
"Нам потрібні не лише стандартні пости моніторингу, які перебуватимуть у підпорядкуванні органів місцевого самоврядування, але й системи контролю на промислових об'єктах. Ця директива також стосується інтегрованого запобігання промисловим забрудненням. Проте головна перешкода — відсутність механізму, який гарантував би захист цих постів у разі обстрілів, адже їхня вартість обчислюється мільйонами гривень", - зазначила Киреєва.
Як пояснила заступниця міністра, лише один стаціонарний пост, який має бути встановлений у зонах агломерацій, сьогодні коштує близько 30 мільйонів гривень.
Але ніхто не може дати гарантій, що цей об'єкт не буде пошкоджено внаслідок бойових дій, - представниця міністерства.
У зв'язку з цим, за словами Киреєвої, наразі жоден державний бюджет не здатен виділити необхідні кошти на такі проєкти. Водночас це питання активно обговорюється із західними партнерами під час офіційних зустрічей.
"Проблем дійсно багато. І що важливіше, відповіді на деякі з них, ймовірно, не мають навіть європейські партнери. Але Україна налаштована оптимістично і продовжує шукати рішення," — підкреслила вона.
Киреєва висловила сподівання, що 2025 рік стане роком продуктивного діалогу між Україною та ЄС. Це, на її думку, дозволить знайти альтернативні способи імплементації європейських директив і регламентів навіть в умовах повномасштабної війни.
Більше новин читайте на GreenPost.