Догори
Дати відгук

У Житомирі небачена водна криза, Водагентство включило резерви

Річка Тетерів пересихає

4 хв на прочитання20 Квітня 2020, 13:43
Фото з Facebook-сторінки Андрія Нікітіна Фото з Facebook-сторінки Андрія Нікітіна
Поділитись:

Рівень води у водосховищах, з яких Житомир отримує воду, невпинно падає. Про це повідомляє КП «Житомирводоканал» на своїй сторінці у ФБ.

«Якщо на початку квітня у водосховищі Відсічне ми мали запас води 3 мільйони м3, то станом на 9 квітня –  2,91 млн м3», – інформує прес-служба водоканалу.

Щодня з водосховища на очисні споруди підприємства надходить 70 тис м3 води.

«Цю воду  ми очищаємо і транспортуємо житомирянам та мешканцям навколишніх сіл. За день наші абоненти споживають від 5️6 до 63 тис м3 води», – ідеться у повідомленні.

За підрахунками комунальників, якщо надалі ситуація не зміниться, води у водосховищі Відсічному вистачить на місяць.

Як повідомив GreenPost в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв, вжито необхідних заходів для вирішення нагальної проблеми. Водосховища, які дають воду Житомиру, поповнено за рахунок запасів води з розташованих вище за течією резервуарів.

«З метою поповнення водою водосховища Відсічне, КП «Житомирводоканал» розпочато перекачування насосами води з річки Тетерів», - повідомив Михайло Хорєв.

Екологи наголошують, що в умовах змін клімату уряд та Мінекоенерго повинні негайно розробити та почати втілювати програму збереження та відновлення боліт та заплав річок

«Болота і заплави річок є унікальними природними «губками», регуляторами водності. Усі торфорозробки треба негайно зупинити, а меліоровані болота та заплави – почати відновлювати», - сказав GreenPost заступник голови ЕкоПраво-Київ Борис Васильківський.

2019 рік став найспекотнішим за усю історію метеорологічних спостережень в Україні, опадів випадало ¾ від норми. Теплішими за норму виявилися усі 12 місяців минулого року. Така тенденція спостерігається й цьогоріч.

GreenPost попередив читачів, що 2020-й настільки маловодний, що навіть – уперше за 120 років – весняної повені не буде. Схоже, прогнози справджуються.

«Дані Укргідрометцентру говорять про те, що небезпека малої водності, зважаючи на погодно-кліматичні зміни, що спостерігаються останнім часом, залишається», – повідомив GreenPost в ексклюзивному інтерв’ю в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв.

Зима була малосніжна, восени 2019 було мало дощів.

«У попередні роки навесні ми переймалися тим, як пропустити зайву воду, як пом’якшити наслідки повені. Водосховища, у першу чергу дніпровські, починали наповнювати лише у березні. Резервний об’єм каскаду якраз слугував для того, щоб стримати надлишок води, яка йшла з верхів’їв. Але цього року ми почали наповнювати водосховища на місяць раніше. Ні повені, ні надлишку води не очікується», – додав Михайло Хорєв.

Проте, з урахуванням обсягу річного стоку та кількості води, яка забирається і використовується (за даними обліку водокористування), заакумульованої в основних водосховищах води має вистачити.

Державне агентство водних ресурсів вперше за свою історію може обмежити права водокористувачів. Причиною цьому є аномальні осінь та зима 2019-2020 років. 

«Несприятливі погодні умови зумовили низьку водність річки Тетерів, яка протягом січня-березня становила 15-29% від середньобагаторічних значень. Зокрема, склалась дуже складна ситуація із наповненням водою водосховищ Відсічне та Денишівське, які є джерелом питного водопостачання міста Житомир», – повідомив GreenPost Михайло Хорєв.

З метою поповнення водними ресурсами Денишівського водосховища, Держводагентством встановлені відповідні режими роботи водних об'єктів у басейні річки Тетерів для забезпечення попусків води з вище розташованих водосховищ.

«Згідно з режимами, з 27 по 30 березня 2020 року ТОВ «Чуднівська ГЕС» здійснено пропуск транзитного стоку з вищерозташованих водосховищ, а також знижено рівень Чуднівського водосховища на 0,9 м, що дозволило забезпечити поповнення Денишівського водосховища водою об'ємом 1,1 млн.м3», - інформує керівник Держводагентства.

З метою поповнення водою водосховища Відсічне, КП «Житомирводоканал» розпочато перекачування насосами води з річки Тетерів.

«Станом на 17 квітня 2020 року об'єм Денишівського водосховища складає 8780 тис.м3 (67 % від повного об'єму), об'єм водосховища Відсічне – 6933 тис.м3 (67 % від повного об'єму)», – уточнив Михайло Хорєв.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять забезпечує постійний моніторинг водогосподарської ситуації в басейні р. Тетерів.

Нагадаємо, за інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим періодом, у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Високі для сезону температури та мала кількість опадів мають наслідком низькі рівні води у річках.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Зображення згенеровано ШІ
Зміна клімату загрожує вагітним жінкам — екстремальна спека підвищує ризик передчасних пологів
2 хв на прочитання6 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Озеленення дахів — тренд 2025 року: як перетворити міське житло та присадибну ділянку на зелену оазу
3 хв на прочитання11 годин тому
Фото: «Садівник»
Мольберт із живими квітами — креативна прикраса для вашого саду (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
Як створити екологічний міні-сад із перероблених матеріалів: практична ідея 2025 року
3 хв на прочитання17 Травня 2025
У Запоріжжі завершують очищення річки Мокра Московка від нафтопродуктів
2 хв на прочитання16 Травня 2025
ЄС спрощує вуглецевий прикордонний механізм для малих імпортерів
2 хв на прочитання16 Травня 2025
Рада Європи ухвалила нову Конвенцію про захист довкілля через кримінальне право
2 хв на прочитання16 Травня 2025
Божевільний мед: скільки він коштує бджолам?
2 хв на прочитання16 Травня 2025
Більше з GreenPost
Енергетичний прорив Туреччини: знайдене нове родовище газу. Фото: АА
Туреччина знайшла нове велике родовище газу в Чорному морі
1 хв на прочитання41 хвилину тому
Робота мобільної клініки в прифронтових українських селах. Фото: Dignitas Ukraine
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитаннягодина тому
Фото ілюстративне
19 травня Україна відзначає День сімейної медицини
1 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами: в Україні зростає захворюваність
3 хв на прочитання3 години тому
Курка в томатно-овочевому соусі — один із найбільш вдалих і простих варіантів приготування
1 хв на прочитання5 годин тому
Достатньо, аби забезпечити домогосподарства на 3,5 роки: Туреччина виявила нові запаси газу в Чорному морі
1 хв на прочитання12 годин тому
Імунологи створили універсальну протиотруту від укусів отруйних змій на основі крові "людини-імунітету"
2 хв на прочитанняВчора
Скільки разів можна садити цибулю на одному місці: поради для гарного врожаю
1 хв на прочитанняВчора