Лісовий заказник загальнодержавного значення «Дзвінківський» було створено у Васильківському районі Київської області на території Боярської ЛИС на площі 700 га у 1974 році для охорони старого соснового лісу віком 150-200 років. Як повідомляє КЕКЦ, у ньому були відзначені орхідеї, зокрема, гніздовка звичайна.
На жаль, у 2004 р. у заказнику почалися масові суцільні рубки, які велися там до 2014 р. Загалом лісниками було вирубано близько 86 га. По суті, заповідний режим дотримувався лише у чотирьох кварталах заказника, що розташовані біля дороги, це кв. 7-10, де лісники практично не рубали.
Дослідження КЕКЦ, проведені кілька днів тому, показали, що в цих кварталах дотримувався заповідний режим. Слідів рубок там не відмічено, є багато мертвої деревини. У цих кварталах екологи знайши кілька великих місць зростання гніздівки, причому рослини перебувають у дуже хорошому стані. По суті, тут збережена завдяки заказнику одна з найбільших популяцій гніздівки Київської області. У тих кварталах, де проводилися рубки, ми гніздівку не виявили.
Слід також зазначити, що у 2009 р. «Укрлісгоспроект» дав рекомендації закрити заказник «Дзвінковський» на тій підставі, що нібито ліс у ньому досяг природної цінності, деградував і заражений шкідниками. При цьому зовсім не вивчався стан червонокнижних рослин та тварин та вплив на них заповідного режиму заказника. Та й самі старі сосни, що поступово сохнуть, досягли свого природного віку, є звичайним елементом нормального екологічного процесу.