Догори
Дати відгук

У Вінницькій області кількість випадків захворювання на вірусний гепатит А зросла

В освітніх закладах Вінниці навчання продовжується у дистанційному форматі.

2 хв на прочитання07 Листопада 2023, 11:36
Захворювання на вірусний гепатит А Вінницька область Захворювання на вірусний гепатит А Вінницька область
Поділитись:

У Вінницькій області кількість випадків захворювання на вірусний гепатит А зросла до 285, але темпи поширення інфекції поступово сповільнюються. Про це у Фейсбуці повідомляє ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

За добу зафіксовано два нових випадки захворювання, загальна їх кількість на вечір понеділка, 6 листопада, сягнула 285. Із них:

  • лабораторно підтверджені 247 випадків,
  • 46 людей перебувають на стаціонарному лікуванні,
  • 165 - виписані, серед них 29 дітей.

Загалом завантаженість ліжок, відведених для хворих з вірусним гепатитом А, зменшилась до 18,4%.

Окрім Вінниці, випадки захворювання зареєстрували і в інших територіальних громадах області. Хворих на гепатит А виявили у Могилеві-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині.

В освітніх закладах Вінниці навчання продовжується у дистанційному форматі.

Як повідомлялося, спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня. У регіоні посилили протиепідемічні заходи. Додаткові перевірки проводять на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення, продуктами харчування.

В області посилено дезінфекцію громадського транспорту, під тимчасовою забороною опинилися ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва. Також органи місцевої влади посилюють контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог і протиепідемічних правил на ринках міста та області.

У МОЗ заявили, що станом на 6 листопада, випадки гепатиту А зафіксовані також у Тернопільській (1 випадок), Закарпатській (11), Дніпропетровській (3) областях. Крім того, протягом жовтня зафіксовано 12 випадків гепатиту А в Івано-Франківській області. В осередках проведено епідрозслідування та заключна дезінфекція.

У МОЗ наголосили, що кожен випадок окремо розслідують фахівці центрів контролю та профілактики хвороб — вивчають джерело зараження, проводять аналіз контактного кола осіб, хто міг бути «переносником» вірусу або потенційно може бути інфікованим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.