Догори
Дати відгук

У світі зафіксовано аномальний випадок COVID-19 серед дітей

Дослідники стежили за станом здоров'я сім'ї з п'яти чоловік, в якій обоє батьків захворіли COVID-19. Симптоми виникли через кілька днів, після того, як вони повернулися з поїздки, в яку не брали з собою дітей

2 хв на прочитання18 Листопада 2020, 16:28
Поділитись:

Вчені Університету Мельбурна в Австралії зафіксували аномальний випадок коронавірусної інфекції у дітей, чиї результати ПЛР-аналізу на SARS-CoV-2 були весь час негативними. При цьому у інфікованих спостерігалися специфічні антитіла до вірусу. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

Дослідники стежили за станом здоров'я сім'ї з п'яти чоловік, в якій обоє батьків захворіли COVID-19. Симптоми виникли через кілька днів, після того, як вони повернулися з поїздки, в яку не брали з собою дітей. Ознаки захворювання включали кашель, закладеність носа, лихоманку і головний біль. Після звернення до лікаря всю сім'ю перевірили на SARS-CoV-2, при цьому результати аналізів у батьків виявилися позитивними, а у дітей негативними, незважаючи на те, що вони контактували з близькими півтора тижні.

Хоча згодом у двох хлопчиків дев'яти і семи років розвинулися легкі симптоми, результати повторних тестів і раніше були негативними. У п'ятирічної дочки симптоми повністю були відсутні, хоча вона часто спала в одному ліжку з батьками під час їх хвороби.

Вчені попросили сім'ю взяти участь в дослідженні, в ході якого у всіх брали зразки крові, слини, випорожнення і сечі, а також мазки з носа і горла кожні два-три дні. Виявилося, що у кожного члена сім'ї в слині присутні антитіла проти SARS-CoV-2. Таким чином, певний рівень впливу з боку коронавірусу викликав у дітей імунну відповідь, при цьому у наймолодшої дитини в сім'ї реакція антитіл була найвищою.

«Той факт, що діти змогли побороти вірус, і у них не було навіть позитивного результату тесту, говорить про те, що їх імунна система досить активна, щоб реагувати і ефективно боротися з вірусом. При цьому вони ніколи не хворіють COVID-19 », - каже автор дослідження Шида Тосіф.

До слова, найбільше українці, які самі хворіють на коронавірус чи мають пацієнта з COVID в родині, стурбовані неможливістю вчасно сконтактуватися з сімейним лікарем. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.