Сергій Коваленко2 хв на прочитання08 Вересня 2021, 09:40
Лікар-кардіолог Наталія Іванюк наголошує, що до всього потрібно підходити з розумом, навіть до теми здорового способу життя. Тому, перед тим, як починати тренуватися, лікар радить пройти деякі обстеження, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю — особливо це важливо для тих, хто перехворів на ковід.
Чек-лист перед походом до спортзалу від Наталії Іванюк виглядає так:
- Зробити біохімічний і загальний аналіз крові, щоб перевірити загальний стан здоров'я + виключити анемію та запальні процеси.
- Перевірити рівень електролітів у крові, адже під час тренувань може бути дисбаланс.
- Прийти до кардіолога на ЕКГ і ЕхоКГ, щоб виключити порушення роботи серця. Якщо навіть такі порушення будуть виявлені, кардіолог підбере для вас правильне фізичне навантаження і дасть рекомендації. Спорт корисний усім, адже це гарна профілактика серцево-судинних патологій.
- Здати аналіз крові на рівень ТТГ (гормону щитоподібної залози), глюкози та глікозильованого гемоглобіну. І записатися на консультацію до ендокринолога. Особливо це актуально для людей із зайвою вагою за активного способу життя та правильного харчуванні, говорить лікар.
- Жінкам у постменопаузі бажано пройти денситометричне дослідження, щоб виміряти мінеральну щільність кісток і діагностувати остеопороз. Якщо вчасно не звернути на це увагу, ризик травм під час тренувань тільки збільшується.
«Список не такий уже і великий, зате після цього обстеження можна бути впевненим, що спорт точно йде тільки на користь!» — переконана Наталія Іванюк.
Також ми писали, що якщо ви почуваєтесь добре, а тонометр показує 150/100 — це пастка: застерігає кардіолог.