У Швеції планують збудувати вітрову електростанцію, що складатиметься із 47 турбін компанії Vestas. Загальна потужність вітропарку становитиме 202 МВт, пише ecotown.
Очікується, що поставки турбіни почнуться в першому кварталі 2022 року, а введення в експлуатацію заплановано на третій квартал 2022 року. Нові турбіни V150-4,2 МВт ідеально підходять для вітрових умов регіону.
"Зелена Швеція"
Швеція - одна з лідерів відновлюваної енергетики в Європі. Завдяки урядовим програмам підтримки, ця невелика північна країна має сильні позиції на глобальному ринку енергетичних інновацій.
У 2003 році Стокгольм прискорив перехід на поновлювані джерела, запровадивши унікальну в своєму роді систему квот і «зелених сертифікатів». Власники ГЕС, яких у Швеції з'явилося понад 2000, а також вітрових та сонячних електростанцій отримують сертифікат на кожну мегават-годину виробленої ними відновлюваної електроенергії.
З 2005 року триває переведення транспорту з бензину і дизеля на біопаливо.
Перспективи
У довгостроковій перспективі Стокгольм планує відмовитися і від нафти. У 2016 році Стокгольм озвучив амбітну мету: створити на 100% відновлювану енергетику не пізніше 2040 року.
До 2045 року Швеція планує стати першою вуглецево-нейтральною індустріальною державою, домігшись нульового балансу викидів вуглекислого газу.
Натомість, в Україні Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила звіт з оцінки відповідності генеруючих потужностей, розроблений "Укренерго". Згідно з ним, держава до 2030 року не особливо перейматиметься розвитком «зеленої» енергетики.