У Шацькому нацпарку виявили близько тисячі незаконних знарядь лову риби
Найбільша кількість незаконних знарядь лову вилучили з озер Пулемецьке та Світязь.
Для того, аби виявити порушників, природоохоронці проводять рейди та реагують на повідомлення небайдужих громадян.
Про це розповіла директорка Шацького парку Марія Христецька.
Для боротьби та недопущення браконьєрства, а також збереження та відтворення водних біоресурсів на території Шацького НПП створена державна служба охорони природно-заповідного фонду.
Так, з початку 2022 року служба провела 126 рейдових заходів, спрямованих на виявлення та припинення порушень природоохоронного законодавства. В ході проведення заходів, виявили та задокументували 24 правопорушення, з яких 11 порушення вимог статті 91 КУпАП (порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду) та 13 – ч.4 статті 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства).
Крім цього з водойм вилучили велику кількість незаконних знарядь лову, а саме:
- сітка волосінь – 515 штук
- ятері капронові – 428 штук
Найбільша кількість незаконних знарядь лову вилучили з озер Пулемецьке та Світязь.
Так, протягом одного рейду інспекторами служби державної охорони з водного середовища озера Світязь в нерестовий період було виявлено та вилучено 56 сіток волосінь, що свідчить про те, що правопорушників не зупиняють ні нерестовий період, ні великі штрафи, ні навіть воєнний стан.
Попри це, небайдужі громадяни на постійній основі, повідомляють інспекторів про факти браконьєрства. Як приклад, 7 липня за таким повідомленням, природоохоронці задокументували 2 випадки грубого порушення правил рибальства. Недобросовісні громадяни на озері Світязь намагалися ловити рибу сітками волосінь. На них склали адміністративні матеріали за порушення вимог ч.4 статті 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства).
Відповідні матеріали уже скерували до Шацького районного суду.
Робота щодо профілактики та виявлення порушень природоохоронного законодавства постійно продовжується.
Також директорка парку повідомила про те, що меліоративного вилову риби немає.