Догори
Дати відгук

У серці Європи утворюється величезна піщана пустеля

Угорський регіон Гомокготшаґ стрімко перетворюється на пустелю.

2 хв на прочитання5 годин тому
Пустеля в Європі: Угорщина втрачає родючі землі Пустеля в Європі: Угорщина втрачає родючі землі
Поділитись:

В угорському регіоні Гомокготшаґ, розташованому в міжріччі Дунаю та Тиси на площі 10 000 квадратних кілометрів, спостерігається тривожна тенденція – утворення величезної піщаної пустелі. У 2020 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН офіційно визнала цю територію напівпустелею, де проживає понад 620 000 осіб. Однак експерти б'ють на сполох, попереджаючи, що без термінових заходів з боку уряду та органів водного господарства, регіон може незабаром стати повноцінною пустелею, про що повідомляє угорське інформаційне агентство Telex.

Ще недавно Гомокготшаґ був процвітаючим сільськогосподарським регіоном, де протягом століть успішно вирощували різноманітні фрукти, овочі та інші культури. Сьогодні ж ландшафт зазнав кардинальних змін. Фахівці вважають, що для відновлення водного балансу в регіоні знадобиться щонайменше чотири десятиліття.

Основною проблемою є зміна клімату, що призводить до того, що більшість літніх опадів швидко випаровуються через високі температури. Місцева структура ґрунту також перешкоджає належному проникненню води в землю. Ситуацію погіршує значна зміна режиму опадів за останні п'ять років порівняно з попередніми тридцятьма, а також мінімальна кількість снігу взимку, що призводить до нестачі вологи в ґрунті.

Для боротьби з опустелюванням деякі експерти пропонують радикальні заходи, такі як перекриття річки Тиса, впровадження масштабних систем затримання води та поповнення запасів підземних вод.

Щоб привернути увагу до серйозних наслідків літньої посухи, яка завдала значної шкоди сільськогосподарським культурам, у вересні минулого року група угорських депутатів та представників неурядових організацій провела зустріч на висохлому піщаному березі річки Тиса. Проте депутати від правлячої партії "Фідес", які мають більшість у відповідному комітеті, проігнорували засідання, що викликає занепокоєння щодо політичної волі у вирішенні цієї гострої екологічної проблеми.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost