У Пакистані вперше використали штучний дощ для боротьби зі смогом
У Пакистані вперше використали технологію штучного дощу, щоб зменшити рівень небезпечного смогу, який у 66 разів перевищив допустиму норму.
Літаки зі спеціальним обладнання для висіву хмар пролетіли над 10 районами міста, яке часто вважали одним із найгірших міст у світі за забрудненістю повітря. Це обладнання надали Арабські Емірати, розповів тимчасовий головний міністр Мохсін Накві. Він додав, що спеціалісти збирають інформацію щодо ефекту від штучного дощу.
"Команди з ОАЕ разом з двома літаками прибули сюди приблизно 10-12 днів тому. Вони використали 48 сигнальних ракет для створення дощу", – розповів тимчасовий головний міністр Пенджабу Мохсін Накві.
За словами експертів, навіть дуже помірний дощ ефективно зменшує забруднення. В матеріалі розповіли, що забруднення повітря в Пакистані зросло протягом останніх років і призвело до стійкої хмари смогу. Зазначається, що вміст пилу PM2,5 перевищив норму Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 66 разів. Причинами цього стали:
◼️ використання низькоякісного дизельного палива;
◼️ спалювання сезонних врожаїв;
◼️ низькі зимові температури.
В ОАЕ все частіше використовують засівання хмар, яке іноді називають штучним дощем або блакитним небом, для створення дощу в посушливих просторах країни. Модифікація погоди передбачає викид звичайної солі або суміші різних солей у хмари. Кристали сприяють утворенню конденсату у вигляді дощу. Він був розгорнутий у десятках країн, включаючи Сполучені Штати, Китай та Індію.
Більше новин читайте на GreenPost.