Міністерство охорони здоров’я України веде переговори про закупівлю ремдесивіру, препарату, який, за попередніми дослідженнями, може сприятливо впливати на перебіг тяжких випадків інфікування коронавірусом COVID-19.
Як інформує radiosvoboda, наразі є домовленість щодо закупівлі цього препарату в кількості, розрахованій на лікування до восьми тисяч пацієнтів. Такі дані озвучив міністр Максим Степанов.
«Щодо постачання – ремдесивір не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми вже провели певні переговори з компаніями, які отримали ліцензію від компанії Gilead (Gilead, американська фармацевтична компанія, яка виготовляє ремдесивір, оголосила у травні, що підписала ліцензійні угоди з п’ятьма іншими компаніями – ред.), і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу… Це дві компанії. Зараз ми проводимо процес узгодження», – сказав Степанов.
У квітні в МОЗ повідомляли, що включили ремдесивір до протоколу лікування COVID-19. Європейська комісія повідомила про надання умовного дозволу на продаж лікарського засобу від коронавірусу - препарату Ремдесивір.
Дослідження ефективності ремдесивіру при лікуванні COVID-19 й досі тривають, але вже є обнадійливі ознаки того, що він корисний для боротьби з хворобою, і особливо це стосується пацієнтів у критичному стані.
Наприклад, результати випробування, опубліковані Національним інститутом охорони здоров’я США в квітні, свідчать про те, що препарат скоротив час перебування в лікарнях для пацієнтів із COVID-19 із 15 до 11 днів.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило застосування в екстрених випадках експериментального препарату ремдесивір/ремдезивір (Remdesivir) для лікування коронавірусної інфекції COVID-19.
Фармацевтична компанія Gilead у США, яка виробляє ремдесивір, теж заявляла, що п’ять днів лікування з застосуванням цього препарату для хворих із важкими випадками COVID-19 дають такий самий ефект, як десять днів звичайного лікування.
Відзначимо, що ВООЗ назвала найперспективнішу вакцину від Covid-19. Нині у світі на людях тестують 17 вакцин від коронавірусу.