У Києві з'явиться 6 ботанічних пам’яток природи місцевого значення — деталі
Там ростуть рідкісні рослини.
У Києві планують оголосити ботанічними пам’ятками природи місцевого значення шість природних об’єктів. Про це повідомляє kmr.gov.ua.
За словами депутатки Київської міської ради, членкині постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Олесі Пинзеник, метою ініціативи щодо надання статусу ботанічних пам’яток природи місцевого значення природним об’єктам є прагнення створити належні умови для збереження цінних історичних та екологічних екземплярів рослинного світу, які ростуть на цих територіях.
«Велику значущість цих територій становлять популяції рідкісних рослин, у тому числі, занесених до Червоної книги України, які охороняються згідно з Додатком 1 до Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі. Серед них — сон широколистий, сон чорніючий, лілія лісова та зозулині сльози серцелисті. Деякі з рослин мають лікарські властивості. Необхідно дбати про охорону природних об‘єктів і рідкісних видів рослин, оскільки вони також є важливим аспектом екосистеми міста», — зазначила Олеся Пинзеник.
- Так, новий статус планують надати:
території Білодібровного лісництва «Чарівна» КП «Дарницьке лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,1 га;
території «Орхідейна», загальною площею 0,22 га, в межах захисної смуги озера Лебедине в шостому мікрорайоні житлового масиву Позняки у Дарницькому районі;
території Святошинського лісництва «Гронянка» КП «Святошинське лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,5 га;
території Святошинського лісництва «Зозулин Яр» КП «Святошинське лісопаркове господарство», загальною площею 0,5 га;
території Броварського лісництва «Броварська пуща» КП «Дарницьке лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,8 га;
території Білодібровного лісництва «Сонячна» КП «Дарницьке лісопаркове господарство», орієнтовною площею 0,1 га.
Депутатка додала, що необхідно посилити контроль у галузі збереження рідкісних об‘єктів рослинного світу, в тому числі тих, які занесені до природоохоронних списків, і проводити нагляд за дотриманням заходів з їх збереження на території Києва.
Нагадаємо, що в Києві лікують вікові дуби, яким 250–350 років.