Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • У Китаї серед дітей поширюється епідемія «недіагностованої пневмонії» — ВООЗ просить надати дані

У Китаї серед дітей поширюється епідемія «недіагностованої пневмонії» — ВООЗ просить надати дані

Спалахи респіраторних захворювань у Піднебесній мають кілька можливих причин.

4 хв на прочитання24 Листопада 2023, 00:34
Тестування на COVID-19 Тестування на COVID-19
Поділитись:

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запитала у Китаю подробиці щодо збільшення кількості респіраторних захворювань і повідомлень про кластери пневмонії у дітей, що її офіс у Китаї в четвер назвав «звичайною» перевіркою. Про це повідомляє Reuters.

Китайська влада повідомила про зростання захворюваності на респіраторні захворювання.

Влада пояснює це зростання скасуванням обмежень щодо COVID-19 і циркуляцією відомих збудників, таких як грип, мікоплазма пневмонії, поширена бактеріальна інфекція, яка зазвичай вражає дітей молодшого віку, респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) і вірус, що викликає COVID-19.

Тимчасом у ВООЗ повідомили, що групи, включаючи Програму моніторингу нових захворювань (ProMED), інформують про кластери недіагностованої пневмонії у дітей на півночі Китаю. У ВООЗ заявили, що неясно, чи пов’язані вони із загальним зростанням респіраторних інфекцій, про які раніше повідомляли китайські органи влади, чи з окремими подіями.

ВООЗ запросила додаткову епідеміологічну та клінічну інформацію, а також результати лабораторних досліджень щодо зареєстрованих спалахів серед дітей через механізм Міжнародних медико-санітарних правил.

Згідно з правилами, Китай повинен відповісти ВООЗ протягом 24 годин.

Агентство охорони здоров'я ООН також звернулася до Китаю з проханням надати додаткову інформацію про тенденції в циркуляції відомих патогенів і тягар для систем охорони здоров'я. ВООЗ заявила, що підтримує контакти з клініцистами та науковцями через наявні технічні партнерства та мережі в Китаї.

У повідомленні ВООЗ ідеться, що запитувати інформацію про збільшення випадків респіраторних захворювань і зареєстрованих кластерів пневмонії у дітей у державах-членах, таких як Китай, є «звичайною справою».

Попередження ProMED базувалося на звіті FTV News у Тайвані, який вийшов у вівторок.

Про недіагностовану пневмонію на прес-конференції минулого тижня, згідно зі стенограмою, не згадувалося, та один із доповідачів сказав, що всі відчувають, що цього року відбулося збільшення респіраторних захворювань порівняно з трьома роками тому.

Доповідач сказав, що глобальний моніторинг Mycoplasma pneumoniae був на низькому рівні протягом останніх трьох років, а спалахи були циклічними, що відбувалися кожні три-сім років.

Зростання респіраторних захворювань відбувається в той час, коли Китай готується до свого першого повного зимового сезону після скасування суворих обмежень щодо COVID-19 у грудні. Багато інших країн спостерігали подібне зростання респіраторних захворювань після послаблення пандемічних заходів.

«Це просто відносно великий сезонний сплеск, можливо, частково через випадковість, а частково через те, що є невеликий «імунітетний борг» від менших зимових сплесків за останні три роки», — сказав Бен Каулінг, епідеміолог з Університету Гонконгу.

Національна комісія охорони здоров'я Китаю не коментувала повідомлення ВООЗ.

З середини жовтня ВООЗ заявила, що на півночі Китаю повідомили про зростання грипоподібних захворювань порівняно з тим же періодом за попередні три роки.

Організація стверджує, у Китаї є системи для збору інформації про тенденції захворюваності та передачі цих даних на такі платформи, як Глобальна система нагляду за грипом і реагування.

Останніми днями ЗМІ в таких містах, як Сіань на північному заході, опублікували відео лікарень, переповнених батьками та дітьми, які чекають перевірок.

Деякі користувачі соцмереж опублікували фотографії дітей, які виконують домашнє завдання під час внутрішньовенних крапельниць у лікарні.

ВООЗ повідомила, що, шукаючи додаткову інформацію, рекомендувала людям у Китаї дотримуватися заходів щодо зниження ризику респіраторних захворювань.

Заходи включали вакцинацію, дотримання дистанції від хворих людей, перебування вдома під час хвороби, проходження тестів і медичну допомогу за потреби, носіння масок за потреби, забезпечення гарної вентиляції та регулярне миття рук.

Раніше ми розповідали, як виглядає примусовий карантин по-китайськи (ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитаннягодина тому
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитання2 години тому
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитання3 години тому
Перша у світі методологія оцінки кліматичного впливу збройних конфліктів
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитання5 годин тому
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитання6 годин тому
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитання7 годин тому
На Полтавщині знайдено червонокнижну рослину (ФОТО)
1 хв на прочитання9 годин тому
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитання9 годин тому