Догори
Дати відгук

У Харкові вперше в Україні створили бактерицидний папір

Новітня речовина ПАПДЕЗ, яка входить до його складу, запобігає розвитку бактерій.

2 хв на прочитання23 Березня 2021, 12:30
У Харкові вперше в Україні створили бактерицидний папір У Харкові вперше в Україні створили бактерицидний папір
Поділитись:

Папір виготовлений на замовлення видавництва «Ранок». «Чистий» папір виготовили фахівці Зміївської паперової фабрики, які вже отримали висновок Держпродспоживслужби України, що зразки бактеріцидного паперу відповідають вимогам санітарного законодавства України й можуть бути виготовлені та затверджені для використання в контакті з харчовими продуктами.

Як повідомляє пресслужба фабрики, йдеться про ПАПДЕЗ — речовину, яка є складовою антибактеріального  паперу. Спеціальна речовина, вироблена з кристалів полігексаметиленгуанідіну гідрохлориду, запобігає розвитку патогенної флори.

Випробування тривали кілька місяців. На обробленому спеціальним розчином папері епідеміологи висіювали патогенні культури та спостерігали, чи є розвиток бактерій. Для порівняння використовували звичайний папір. 

Бактерицидний папір можна використовувати в медицині для знезараження ран і лікування, у харчовій промисловості бактеріцидний папір може слугувати для збереження продуктів харчування (овочів, фруктів або масла) з метою запобігання розвитку цвілі, грибків і бактерій.

«Папір виробляється із целюлозної маси. Ми додаємо біоцидну рідину в паперову масу і у бактерій та вірусів просто нема шансів. Як антисептик використовуються солі гідрохлориду. Паперовий пакет для хлібу чи овочів із бактерицидним просоченням попередить розповсюдження мікробів на полицях у супермаркетах. Тобто, якщо хвора людина доторкнеться до пакування, на ньому не залишиться патогенна флора. І ті, хто після будуть брати продукти, — у безпеці», — розповідає директор Зміївської паперової фабрики Юрій Калиниченко.

Бактеріцидний папір може використовуватися для  виробництва грошових банкнот. Друкування банкнот на такому папері має продовжити їхній термін існування та зменшити можливість поширення бактерій між людьми.

Харківські винахідники пішли далі та пропонують Міністерству освіти  підтримати на всеукраїнському рівні ідею виготовлення підручників із бактерицидного паперу, який виробили на Зміївській паперовій фабриці. Тут переконують, що  у час пандемії потрібно максимально захистити дітей і запобігти розповсюдженню хвороби.  

До слова, з 23 березня в Києві, Одеській і Київській областях діють обмеження, які передбачає червона карантинна зона.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.